Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Joj po štvrtýkrát za týždeň porazila v prime-time Markízu! V sobotu vybuchla

Televízna dvojka sa v počte víťazstiev v prime-time za uplynulý týždeň stala víťazom, v priemere si Markíza udržala líderskú pozíciu. Je však slabá.

PIATOK: Takýto prepad Búrlivé víno už nečakalo: Niekdajší valec v piatok spadol na úplné dno!
(výsledky sú bez započítania oneskorenej sledovanosti)

SOBOTA: Sobotný večer bol pre Joj v celom týždni vôbec najhorší. Celebritné špeciály Moja mama varí lepšie ako tvoja sa neuviedli dobre, keď ani jeden z prvých dvoch neuspel, pričom túto sobotu šou padla k úrovni len 12 %. O týždeň už do kuchyne nastúpia Michal Hudák a Jozef Vajda. Harry Potter a Dary smrti 2 na Markíze uhral share tesne cez 24 %.

Medzi menšími alternovala Jojku Pluska s filmom Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna a podielom o málo cez 8 %. Bodoval aj Kutyil s podielom 7 %. Pilcherovka Svadobný sľub na Doma šla pod 6 %, dve porcie seriálu Lasko: Päsť božia na Dajto uhrali vyše 4 a 5 %.

V sobotný podvečer našla po dlhých rokoch Joj projekt, s ktorým nepadá do hlbokých podpriemerov. Repríza Našich ju tentokrát dokonca dostala nad jej minulotýždňový priemer s podielom takmer 17 %. Premiérová Smotánka dosiahla share 22 %. Televízne noviny atakovali 27 %, Noviny šli pod 24 %.

NEDEĽA: V posledných týždňoch sa čoraz viac v nedeľnom accesse darí Novému bývaniu Dizajn. To si polepšilo z doterajších výkonov zatiaľ najviac, keď sa priblížilo až k hranici 20 %. Značnejšie klesla reprízová Horná Dolná s podielom cez 22 %. Televízne noviny v podieli prekročili 29 %, Noviny zas 28 %.

S hlavným programom bola v druhý víkendový večer jasným lídrom už Joj. Snímka Tracers – Najrýchlejší lupiči vyskočila na takmer deväť ratingov s podielom pod 25 %. Elitní zabijaci na Markíze šli len cez 17 %. Jednotke po minulotýždňovom valentínskom poklese znova narástla Kolonáda, keď ju malo sledovať až 450-tisíc divákov s podielom cez 19 % v univerzálnej cieľovke. V 12 – 54 sa seriál dostal cez 11 %.

Medzi menšími aj v nedeľu bodovala Plus, keď Horúce strely 2 uhrali takmer 7 %. Rodinné hriechy na Doma prekročili 5 %, Hurikán na Dajto sa hýbal okolo štvorky, vyskočil až s treťou časťou, ktorá sa dostala na 6 %. Kriminálka CSI New York na Wau uhrala podiely okolo 2 a takmer 4 %.

Joj v nedeľu znovu porazila Markízu v hlavnom vysielacom čase, pričom za uplynulý týždeň sa jej to spolu podarilo až štyrikrát. Markíza si v priemere svoju pozíciu udržala, rozdiel bol približne podielový bod, jej priemerný podiel dosiahol však hodnotu len cez 22 %, čo je pre ňu málo. Joj sa zas nedarilo v celodennom meraní síl, kde ju na kolená zráža najmä víkendový off-time a cez týždeň čas po Novinách o 12-tej.

Čítať viac...
Nahor