Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Čo ja viem jednotkou, Joj v nedeľu opäť lídrom v prime-time

V priebehu troch večerov sa do čela sledovanosti dostali tri rôzne stanice. V piatok sa vo vlastnej cieľovke darilo Jednotke, v sobotu vyhrala Markíza, v nedeľu zas Joj. Jediným víťazom všetkých troch dní bol futbal.

Futbal si naďalej zahráva s výkonmi komerčných staníc, ktoré budú musieť až do 13. júla predýchavať neraz katastrofálne výsledky sledovanosti. V piatok sa napriek večernému duelu na Dvojke Švajčiarsko – Francúzsko (po polčasoch vyše 11 a takmer 16 % v 12+) darilo verejnoprávnej Jednotke, ktorá so šou Čo ja viem a jej podielom 19,5 % vyhrala v 12+ večer. Markíza zaostala s komédiou Dědictví aneb Kurvahošigutntág v priamom súboji so šou o niekoľko desatín, priemerne komédiu sledovalo 19,4 % v 12+ a takmer 25 % v cieľovke 12 – 54. Joj sa nevydaril výber filmu, Čierny Blesk prepadol v oboch cieľovkách s hodnotou pod 12 %. Čo ja viem v 12 – 54 získalo podiel takmer 16 %.

V sobotu už Jednotka ponúkala futbal, konkrétne súboj Nemecka s Ghanou. Súboj s nerozhodným výsledkom sledovalo po polčasoch vyše 16 a takmer 23 % divákov pri obrazovke starších ako 12 rokov. Lídrom večera sa stala Markíza so snímkou Cudzinec a podielom nad 25 %, film Rok vtákov na Joj divákov nezaujal a skončil s podielom pod 16 %.

V nedeľu už na čelné priečky sledovanosti vyskočila Joj, ktorá získala prvé dve miesta v rebríčku najsledovanejších programov dňa vďaka Krimi a víťazovi dňa Najlepšiemu počasiu. Prvé miesto uhájil aj film Solomon Kane s podielom nad 20 %, Pomstu hriešnice na Markíze sledovalo len vyše 17 % divákov pri obrazovke. Do sledovanosti prehovoril aj kvalitou podpriemerný galavečer Slovenka roka 2014, ktorý sledovalo vyše 270-tis. Slovákov nad 12 rokov a program získal podiel 13,4 %.

Dvojka a Jednotka ponúkli večer a v noci dva skvelé futbalové zápasy. Alžírsko – Južná Kórea so štartom po 20:50 sledovalo po polčasoch takmer 10 a vyše 14 % divákov pri obrazovke (12+), nočný súboj USA s Portugalskom s infarktovým záverom vydržalo sledovať pri zažatej nočnej lampe vyše 100 a 70 tisíc Slovákov (12+) čo predstavovalo podiely takmer 21 a 31 %.

Z pohľadu celotýždenných výkonov si najviac polepšila Dvojka, ktorá rástla medzitýždenne o 1,7 % (12 – 54) a vyšvihla sa na štvrtú priečku medzi stanicami s podielom 5,3 %. Tento týždeň sa nepodarilo udržať krok Pluske s Domou, ktorá ju predbehla o 4 desatiny a s podielom 4,5 % obsadila piate miesto v rebríčku. Šiestu Plusku nasledovalo Dajto, ktoré prežilo mizerný týždeň a skončilo na hodnote 3,3 %. Futbal sa najviac zahral minutý týždeň s Joj, ktorá klesla medzitýždenne o 0,8 % na hodnotu 15,3 %. Svoj „majstrovský“ štandard udržala Jednotka s podielom 8,6 % (12 – 54), v 12+ sa blížila k 11 %.

Čítať viac...
Nahor