Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová divočina: Markíza s filmami prepadla, Joj v piatok predbehla rekordná Plus!

Najmä v sobotu značne vyhrala s hlavnými správami Joj, deň pred tým pustila večer pred seba svoju mladšiu sestru.

NEDEĽA: Búrky vyradili večerný program RTVS! Noviny sledovanejšími správami celý víkend

PIATOK: Počas celého víkendu sa jednoznačným favoritom v sledovanosti stáva futbal. V piatok dosiahlo šokujúce štvrťfinále medzi víťazným Walesom a Belgickom Dvojke vysoké podiely nad 21 a najmä 32 % v komerčnej cieľovke. Markíza po pol deviatej neuspela s komédiou Vesničko má středisková, s ktorou sa dostala len nad 15 %, ešte horšie však dopadla Joj so špeciálom Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorý prepadol s podielom len takmer 10 %.

Výkon skupiny však výrazne doplnila Plus s filmom Jumper, ktorý vyskočil až na share 10,5 % a dosiahol lepší výkon ako Doma a Dajto spolu. Na ženskej stanici Dr. House uhral 3,5 %, seriál Sherlock a Watsonová šiel s prvým dielom pod 4 %. Jackie Chan a čínsky poklad na Dajto sa dostal pod päťku. Wau sa hýbala okolo percenta a Joj Group sa tak v kritickom čase do desiatej vďaka Plus udržala pri skupine Markízy.

Podvečer vyhrala Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielom cez 18 %, pod túto hranicu šli Susedské prípady. Noviny vyhrali ratingový súboj hlavných spravodajstiev, v podieli šli pod 26 %, Televízne noviny zas cez túto métu.

SOBOTA: Sobotný večer si Joj postrážila. Televízia nasadila už jej klasickú komédiu Cumlikátor, ktorá opäť raz uspela, tentokrát s podielom nad 20 %. Markíza, naopak, hlboko prepadla s komédiou Zamenení a podielom pod 14 %. Jednotkou trhu bol opäť futbal, mimoriadne dramatický duel úspešnejšieho Nemecka s Talianskom vrcholiaci divokými penaltami dosiahol v komerčnej cieľovke podiely 22,5 a až pod 39 %. Čísla prvého polčasu ovplyvnili búrky, viac v tomto článku.

Joj sa výrazným rozdielom podarilo v sobotu vyhrať na poli hlavných správ s Novinami, v podieli atakovali 26 %. Televíznym novinám sa vôbec nedarilo a uhrali len 22 %. Predchádzajúca Smotánka sa blížila k 20 %, šou Česko Slovensko má talent prekročila len jedenástku. Napriek tomu sa hneď Krimi dotiahli na TNky.

Menšie stanice tentokrát potiahli Markízu. Doma a jej Leto v Paríži uhralo share vyše 6 %, Nico – Viac než zákon na Dajto šiel na 5,5 %. Film Jackie a Ryan na Plus neuspel s podielom pod 3 %.

Čítať viac...
Nahor