Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkend uzavrela víťazne Markíza, uplynulý týždeň s Joj v prime-time prvýkrát neprehrala!

Markíza sa stále nedokázala prebojovať späť do pozície lídra hlavného vysielacieho času, najmä štvrtkový a nedeľný rast jej však pomohli konkurenciu v lete aspoň dorovnať.

S nedeľným filmom Markíza zabrala. Televízia vytiahla silnú snímku Parker, s ktorou dokázala skočiť na osem ratingov s podielom takmer 26 %. Film sa zaradil na vrchol týždňa u mladých divákov, sledovanejší v týždni bol už len servis o počasí, najvyššie vyskočilo nedeľné Najlepšie počasie. Joj na záver týždňa uhrala svoje, komédia Plán hry prekročila 19 %. Žandár vo výslužbe na Dajto prekonal 5 %, Doma začala s reprízami seriálu Dáma v závoji, dosiahla podiely 4,5 a 6,5 %. V dobrom aj v zlom na Plus prekročilo 4 %, Kosti na Wau sa hýbali nad a okolo 3 %.

Horná Dolná podvečer dosiahla na 20 %, Nové bývanie Dizajn atakovalo 18 %. Joj opäť v nedeľu vyskočila s hlavnými správami, Noviny dosiahli 27 %, Televízne noviny na ne stratili vyše rating a celkovo takmer 120-tisíc divákov, podielovo v komerčnej cieľovke podliezli 24 %.

Vďaka nedeľnému filmu a štvrtkovému nárastu sa Markíza dostala uplynulý týždeň v prime-time na úroveň konkurenčnej Joj, na ktorú tak stiahla stratu. Prvýkrát s ňou v lete neprehrala. Medzi skupinami bol rovnako pomer síl vyrovnaný, celodenne je tradične s niekoľkobodovým náskokom vpredu Markíza.

Čítať viac...
Nahor