Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkend: RTVS trápi s futbalom komerčné stanice, zatlačila ich najmä podvečer!

Večer si televízie striedali pozície.

PIATOK: V piatkový večer uhrali aktuálnu klasiku pre Markízu Babovřesky. Tretie pokračovanie v podieli prekročilo 23 % a bolo lídrom vo svojom čase. Futbalový zápas medzi Španielskom a Tureckom na Jednotke bol dvojkou, v komerčnej cieľovke uhral cez a pod 17 %. Joj s filmom Stratený svet: Jurský park dosiahla priemer pri podieli 16 %. Z menších staníc mala Neverná na Plus 6 %, Dr. House aj film Hlavne nezáväzne na Doma šli nad 3 %. Krvavý diamant na Dajto uhral 4,5 %, Zoo na Wau bola pod dvojkou.

Podvečer a čas po 19-tej ovládol mimoriadne atraktívny zápas medzi Českom a Chorvátskom, v 12 – 54 atakoval 20 % a podliezol až 25 %. Susedské prípady dosiahli 19 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja spadla až pod 14 %. Televízne noviny šli len pod 23 %, Noviny zas 20 %. Najsledovanejším programom dňa boli Športové noviny.

SOBOTA: Na čelo soboty sa dostal večerný zápas Eura medzi Portugalskom a Rakúskom na Jednotke. Po polčasoch šiel pod 18 a na takmer 23 %, pričom práve druhá polovica bola najsledovanejším programom dňa. Denník Bridget Jonesovej na Markíze dosiahol share 17,5 %, Špeciálna jednotka na Joj menej než 14 %. Doma a Plus boli večer s hlavnými filmami ratingovo vyrovnané, o niečo lepší podiel mala skôr začínajúca romantika Leto v Grécku s podielom takmer 6 %, film Daredevil: Obhajca nevinných atakoval 5,5 %. Uragán na Dajto šiel na 3 a pod 4 %.

Podvečer prepadli obe komerčné stanice, Smotánka uhrala len vyše 14 %, Naši 11 %. Opäť dominoval futbal, tentokrát duel Island – Maďarsko s podielmi pod 21 a 19,5 %. Televízne noviny šli na 23 %, Noviny cez 19-tku.

NEDEĽA: Na záver týždňa bola s hlavným programom najvyššie Joj. Premiéra Percy Jackson: More oblúd uhrala pod sedem ratingov s podielom 20,5 %. Frajeri vo Vegas na Markíze dosiahli 19 %. V nedeľu sa v priamom prenose odohral len jeden zápas Eura, a to večerný súboj Francúzska a Švajčiarska, ktorý pri bezgólovej remíze vybojoval podiely v komerčnej cieľovke takmer 16 a rovných 21 %.

Hádaj, kto? na Plus tesne prekročilo 5 %, film xXx na Dajto sa dostal pod päť percent. Zámena manželiek na Doma uhrala 3,5 %, pravidelný prenos z Mattoni Koktejl Festivalu šiel len tesne nad 3 %. Kriminálka CSI New York na Wau mala v dvoch častiach ísť cez 2 a pod 4 %.

Podvečer sa Horná Dolná dostala nad 21 %, Nové bývanie zas pod 16 %. Televízne noviny bez konkurencie futbalu šli nad 28 %, Noviny pod 24 %.

Čítať viac...
Nahor