Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkend ovládli Talent s Rýchlo a zbesilo 8, premiérový akčák u mladých najsilnejším hlavným programom týždňa!

Joj sa zatiaľ darí v každý týždeň sezóny uviesť najsilnejší program z hlavnej večernej ponuky, na Markíze pozíciu top programu prevzali Extrémne premeny.

V druhej polovici týždňa potvrdili najobľúbenejšie programy svoju pozíciu. Horná Dolná už síce neudržala post najsledovanejšieho programu Markízy v doterajšom priebehu sezóny, keď s ratingom 9 % vyskočili stredajšie Extrémne premeny, pre televíziu ale seriál dosahuje naďalej potrebné výkony. Aktuálne sa hýbal okolo 8,5 ratingu v komerčnej cieľovke, v ktorej bol jasným lídrom. V už oveľa tesnejšom vedení býva Markíza v piatok, kde sa uplynulý týždeň veľmi tesne seba dostali všetky tri hlavné stanice. Farma, Milujem Slovensko aj premiérový animák Ja, zloduch 3 sa v tomto poradí hýbali v rozmedzí od 6,5 ku vyše 6 %. V celkových číslach vedenie v týchto dňoch získali Inkognito a v piatok Milujem Slovensko.

Víkend získala Joj tentoraz pre seba v oba dni. V sobotu sa na čelo dňa u mladých dostala opäť šou Česko Slovensko má talent, ktorá dosiahla rating 8,8 % s podielom 25,2 %. Podľa televízie ju sledovalo celkovo 487-tisíc divákov. Silnejšie už v tento deň malo byť v univerzálnom publiku len Najlepšie počasie. Ešte vyššie vyskočila Joj v nedeľu vďaka premiérovej snímke Rýchlo a zbesilo 8, ktorá sa navyše stala najsledovanejším hlavným programom celého týždňa a predbehla tak aj Extrémne premeny, Talent či Trhlinu. U mladých podľa sociálnych sietí uhrala rating 9,2 % s podielom 29,9 %, viedla dokonca aj v celkovom publiku s 383-tisíc divákmi. Tvoja tvár znie povedome prvýkrát v tejto sezóne neviedla ani v komerčnej cieľovke, druhý týždeň stratila, teraz takmer rating.

Najsledovanejšími programami na trhu ostávajú spravodajské relácie Joj, najviac divákov z týždňa dosiahli nedeľné Noviny s 574-tisíc divákmi, na Markíze si najviac divákov v celom týždni pozrelo servis o počasí, ktorý sa pravidelnejšie dostával ku alebo nad polmiliónovú hranicu.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/TNS, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Čítať viac...
Nahor