Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

V sobotu si polepšila Moja mama, v nedeľu bodovala Markíza! Akú sledovanosť mali predvolebné debaty?

Na TA3 bola paradoxne sledovanejšia časť nedeľnej diskusie, v ktorej chýbali predstavitelia najsilnejších strán.

PIATOK: Farma 7 odštartovala krátka a bez brejku! Dosiahla úroveň Svokry

SOBOTA: V sobotu si svoju pozíciu vylepšila celebritná Moja mama varí lepšie ako tvoja. Michal Hudák a Jozef Vajda pritiahli k šou divákov, keď sa mala šplhať k siedmim ratingom s podielom pod 17 %. Vcelku vyrovnaný súboj viedla šou s filmom Markízy Transformers: Zánik, ktorý vyskočil až po jej konci, v priemere ho sledovalo vyše 7 % divákov s podielom pod 24 %.

Medzi menšími najvyššie vyskočil Poklad vikingov na Plus pri podieli pod 8 %, Rosamunde Pilcherová a jej Hlas srdca na Doma šiel pod 7 %. Lasko: Päsť božia sa hýbal pod 4 a tesne pod 5 %.

Po jednej odvysielala Markíza ďalšiu predvolebnú diskusiu na jej obrazovke. Po tom, čo v predchádzajúcich týždňoch dosahovala s politickými debatami podpriemerné výkony, s poslednými už divákov zaujala. V sobotu sa v súboji stretli predstavitelia pätice strán v druhej najsilnejšej kategórii – lídri OĽaNO-NOVA, SaS, SMK, Sme rodina – Boris Kollár a SDKÚ-DS. Zo všetkých dosiahla vôbec najvyšší podiel a druhý najsilnejší rating, keď ju malo sledovať 4,3 % divákov s podielom tesne 25,1 %. Celkovo ju malo sledovať vyše 220-tisíc divákov.

NEDEĽA: Nedeľná diskusia už patrila lídrom najsilnejších strán – SMER-SD, Sieť, SNS, Most-Híd a KDH. Očakávane bola najsledovanejšia, keď dosiahla rating 5,9 % s podielom 22,2 %. Share tak diskusii nevyskočil tak, ako sa očakávalo. Celkovo ale debatu videli 370-tisíc divákov. Zaujímavosťou je, že len o pol ratingu menej v komerčnej cieľovke dosiahla tretia volebná diskusia Markízy v nedeľu 21. januára s extrémistom Mariánom Kotlebom či lídrom strany Skok Jurajom Miškovom. V podieli šla na 20 %. Prvé dve diskusie na Markíze uhrali hlboko podpriemerné podiely len nad 11 % a 14,5 %.

Čítajte viac: Fico mal s diskusiou v Markíze problém: Puškárová naňho zatlačila, odmietol reagovať!

Svoju diskusiu v rámci relácie V politike uviedla v nedeľu aj TA3. Rozdelená bola na dve časti, v prvej diskutovali naopak lídri podľa prieskumov, v druhej strany, ktoré viedli debatu v sobotu na Markíze. Ratingovo bola relácia ale najsilnejšia až v druhej polovici, priemerne diskusiu videlo 2,6 % divákov s vysoko nadpriemerným podielom 11,9 %. Celkovo malo celú reláciu vidieť priemerne takmer 240-tisíc divákov.

V rámci večerného programu uviedla Markíza film, ktorý ju v septembri 2014 vyniesol do výšinÚtek z väzenia. Jeho repríza opäť uspela, už na miernejších číslach s ratingom cez deväť percent a podielom nad 27 %. Joj najmä do desiatej výrazne konkurovala s filmom Magic Mike: Bez nohavíc, od polovice už strácal divákov, priemerne uhral rating pod sedem percent s podielom tesne nad 19 %. Kolonádu malo celkovo sledovať vyše 410-tisíc divákov s podielom pod 18 %, v 12 – 54 sa podiel dostal cez 10 %.

Medzi menšími mala najsledovanejší program opäť Plus, snímka Periskop hore a dole šla nad 7 %. Nezvestná dcéra na Doma prekročila 5 %, Dajto s La Ligou uhralo podiely pod 5 a nad 6 %.

Tento víkend mali slabšie Noviny, ktoré sa v oba dni hýbali len okolo 23 – 24 %. Televízne noviny v sobotu uhrali share tesne nad 28 %, v nedeľu dokonca vyskočili na 32 %. Markíza v závere týždňa po čase znovu upravila nastavenie hlavného spravodajstva, čím zareagovala na priblíženie sa konkurencie. Viac v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor