Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkend ako na hojdačke: Markíze vyšiel nedeľný film, dvihli sa Noviny Joj. Vinári na Wau porazili Domu aj Dajto!

Líder sa cez víkend vrátil k starému režimu nasadenia druhého brejku v devätnástej hodine, zamedzil poklesu Televíznych novín. V piatok sa tesne do vedenia dostala s filmom Joj, v sobotu a v nedeľu vyhrala Markíza. Uvádzame čísla aj s archívnou sledovanosťou.

PIATOK: V závere pracovného týždňa sa ani jednej komerčnej stanici nepodarilo vyskočiť, horšie si viedla Markíza. Nevyšla jej ďalšia piatková snímka, keď komédia Johnny English sa vracia uhrala podiel len pod 18 %. Česká komédia Černí baróni na Joj bola lídrom s podielom pod 19 %. Prvou časťou odštartovala na Jednotke druhá séria Naj dedinky Slovenska, pútala bez prekvapení menšiu pozornosť než doterajší kvíz Čo ja viem. Uviedla sa s podielmi pod 17 % v 12+ a nad 10 % v komerčnej cieľovke. Ide o slabší štart ako s prvou sériou.

Medzi menšími stanicami boli vysoko kanály Joj, keď Plus s Profesionálmi uhrala podiel nad 7 % a s filmom Statočné srdce až nad 10 %. Tento raz sa darilo kriminálkam Wau aj v piatok, keď dva diely CSI New York sa hýbali pod a na hranici 4 %. Smotánka na Dome uhrala share nad 6 %, Domov na kľúč pod 5 %. Mierotvorca na Dajto skončil pod 6 %.  Piatkový program na Jednotke a na Dvojke patril aj rozlúčke s Ladislavom Chudíkom, výsledky sledovanosti vám prinášame v samostatnom článku.

SOBOTA: V sobotu sa už večer do vedenia dostala Markíza, stále však šlo len o podpriemer. Snímka Amazing Spider-Man uhrala podiel tesne nad 20 %, 12 kôl na Joj prekročilo 17 %. Vyrovnané boli menšie stanice, Dajto s Pokladom na striebornom jazere prekročilo 6 %, rovnako aj Plus s dvojicou Profesionálov. Splnený sen Ingy Lindströmovej skončil pod šestkou. Najsledovanejším programom piatka a soboty sa stalo Najlepšie počasie.

NEDEĽA: V posledný večer týždňa už bola v čele jasne Markíza, ktorej vyšla snímka Elitný zabijak s podielom nad 27 %. Film sa stal najsledovanejším programom dňa. Lídrovi k tomuto úspechu dopomohla aj Joj, ktorá prepadla s premiérou Mythica 2: Boj o Darkspore a podielom len nad 13 %. Slabý výkon Joj dorovnávali jej menšie stanice, ktoré predbehli menšie kanály Markízy. Sexi 40 na Plus sa ťahala k 8 %, Vinári na Wau uhrali podiely okolo 4 %. Doma bude musieť hľadať nový program na nedeľu, nakoľko Doktori aj s druhou časťou prepadli, tento raz uhrali share len nad 2 %, Dajto naďalej neúspešne skúša krimi seriály v prime-time, dvojica premiérových častí Myšlienok vraha skončila pod 3 %.

V spravodajskom pásme došlo v priebehu víkendu k ďalšej zmene. Markíza sa v sobotu a v nedeľu vrátila k tradičnému nastaveniu, keď Televízne noviny končila okolo 19:50, zaradila brejk a Športové noviny začala okolo ôsmej. Pomohla tým hlavnému spravodajstvu, ktoré minulý týždeň strácalo zaradením druhého brejku v devätnástej hodine ešte do jeho hĺbky. V sobotu získali Televízne noviny podiel pod 30 %, ovplyvnil ich najmä prepad výkonov programu okolo 18-tej, čo postihlo i Joj, v nedeľu už skočili nad 34 %. V oba dni sa však na TNky dotiahli Noviny Joj na rozdiel jedinej tisícky či dokonca totožný rating. V podieli získali nad 26 a až nad 31 %. V piatok ešte Markíza skúsila nové nastavenie, Televízne noviny jej tak ako v predchádzajúce dni po druhom brejku neklesli, dosiahli i tak slabší podiel nad 31 %, Noviny Joj sa však vzdialili s výkonom nad 22 %. Ich výkonnosť však bola vlažná od prvej minúty.

Čítať viac...
Nahor