Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Viete prví: Z vlaňajších nových seriálov sa pokračovania dočká jediný! Joj nakrúti druhú sériu Delukse

Televízie minulý rok uviedli niekoľko seriálových noviniek, viac sa s nimi darilo Joj.

Vlani to televízie v prípade seriálových noviniek skúšali primárne cez komediálny žáner. S výnimkou Trhliny, uvedenej rovno ako uzavretú minisériu, Markíza aj Joj prinášali na obraz komediálne novinky, medzi ktorými mala väčší úspech komerčná dvojka. Tá na minulý rok nadviaže ako jediná.

Markíza už rovno počas vysielania svojich seriálových noviniek odpísala akékoľvek prvotné pomýšľanie na pokračovanie v prípade úspechu. Na začiatku roka nasadila svoj očakávaný projekt Autoškola, ktorému sa ale vôbec nedarilo, v priebehu jari k tomu pridala väčší kaliber v podobe seriálového spracovania legendárneho Kameňáku, ktorý však skončil stiahnutím z vysielania v jeho polovici.

Spoločný seriál Markíza a Nova stopli vo vysielaní po ôsmej časti, pričom zvyšnú osmičku epizód vytiahli po roku práve v týchto dňoch. Kým vlani sa so seriálom darilo viac Nove, pri jeho návrate vôbec neuspela, s prvou novou časťou v tomto roku prepadol aj na Markíze.

Joj zas nové komediálne seriály uvádzala v druhej polovici roka na jeseň. Po sobotnom Česko Slovensko má talent skúsila vytiahnuť dlhšie pripravený žáner čiernej komédie Hrobári, s ktorým zabodovala v prvých častiach, následne šla už do priemerov. Do prime-time na stred týždňa ešte pred tým vytiahla komediálnu novinku Delukse, s ktorou sa jej spočiatku darilo v konkurencii Extrémnych premien naháňať Markízu, v druhej polovici jej už šou o chudnutí začala naberať divákov a odskočila, Delukse i tak v priemere držalo divákov.

Práve seriál Delukse bude, podľa všetkého, jediným, ktorý sa dočká z minuloročných noviniek aj pokračovania. Podľa našich informácií sa už Joj rozhodla pre nakrútenie nových častí komediálneho seriálu z prostredia luxusného hotela, v ktorom si už aj pri nakrúcaní prvej série nechala pootvorené dvere pre prípadné pokračovanie.

V prípade Delukse Joj seriál do vysielania nasadzovala až s dlhším odstupom od jeho výroby a ešte väčším, od jeho ohlásenia. Prvýkrát ho predstavila dokonca už v roku 2016. Nakoniec napriek odstupu aj od samotnej realizácie sa Joj pustí do nakrúcania nových častí. Zaujímavosťou je, že prakticky celý seriál mala pripravovať v ateliéroch, ktoré verne kopírovali interiéry luxusného hotela. Túto investíciu tak využije na viac než 16 už nakrútených a odvysielaných epizód.

Kedy Joj bude môcť Delukse vrátiť do vysielania, je otázne. Podľa prvých informácií sa výrobou druhej série Delukse môže začať už túto jar, a televízia by tak v prípade záujmu mohla mať možnosť vyrukovať s pokračovaním presne po roku už v jesennej sezóne. Takto sa o to televízie snažia bežne, vyplatilo sa to Markíze ostatne s Kuchyňou alebo Sestričkami.

O niečo viac by sa tak mohla črtať podoba jesenného programu Joj, ktorý už teraz ale očakáva množstvo projektov. Joj totiž na tento rok ohlásila napríklad nový komediálny seriál Uhorčík, veľkovýpravnú sériu Slovania, deviatu sériu Česko Slovensko má talent, v zálohe má tiež už dlho avizovanú komediálno-detektívnu sériu Bodka alebo štvrtú sériu rodinného seriálu Prázdniny.

Čítať viac...
Nahor