Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

AKO PRVÍ: Takýto program chystá Markíza na leto! Prinesie nový seriál, reality šou, vráti neúspešné formáty

Televízie postupnými krokmi prechádzajú do letného režimu, pričom tie najvýraznejšie zmeny nastanú od júla. Mediaboom.sk ako prvý odhaľuje plány televízneho lídra počas leta.

Napriek tomu, že s príchodom letných mesiacov sa výrazne v rámci štruktúry Markízy skloňovali najmä reality šou Zámena manželiek a Svokra, zatiaľ by sa do vysielania dostať nemali. Podľa zistení portálu Mediaboom.sk líder najprv vyskúša v prime-time etablovať prevzatú reality šou Extrémne premeny: Druhá šanca na život, ktorú vo veľkom vysielala v prvej polovici minulého roka v neskoršom večernom čase. Reality šou dosahovala kolísavé výkony, darilo sa jej najmä počas slabšieho nastavenia Joj. Šou nasadila Markíza do vysielania aj minulé leto za Búrlivé víno, tento rok ju vysielala aj podvečer na Dome počas víkendov, kde sa jej zvyklo dariť. Po prvý raz ju však Markíza nasadí ako hlavný večerný program na 20:30, kde by ju mala vysielať pravidelne v utorok a vo štvrtok. Vyhradiť by jej mala veľké okno v rozsahu približne 2 hodín.

Od utorka do štvrtka okolo 22:30 plánuje televízny líder vysielať ďalšiu akvizičnú seriálovú novinku. Do štruktúry plánuje zaradiť americky seriál televíznej spoločnosti CBS Elementary. Predlohou pre seriál bol legendárny detektív Sherlock Holmes, ktorý je aj hlavnou postavou v seriáli. Dej sa však odohráva v súčasnosti prispôsobený modernému svetu. Chýbať nebude ani Dr. Watson avšak tento raz v ženskej verzii ako Joan Watsonová, ktorú stvárni Lucy Liu. Holmesa hrá Jonny Lee Miller. Seriál mal v Amerike premiéru v septembri 2012, v máji tohto roka televízia dovysielala 2. sériu a v marci potvrdila aj tretiu sériu. Markíza má zatiaľ k dispozícii 48 častí z dvoch sezón seriálu.

Pondelok, streda aj piatok by mali na Markíze patriť filmom, pričom v piatky rovno dvom. V stredu po hlavnom filme by mala Markíza vysielať spomínaný seriál Elementary, pričom pondelok líder plánuje ladiť komediálne. Priestor po ôsmej tak dostanú komédie, pričom nasledovať by ich mal reprízový neveľmi úspešný pôvodný sitkom Sekerovci a ešte menej úspešná pôvodná šou Naši ma zabijú.

Off-time a access-time prejde taktiež výraznými zmenami. Ako už býva počas letných mesiacov zvykom, Markíza obmieňa svoju dennú seriálovú ponuku. Pridať by do nej mala seriály Upírske denníky či Psych, s.r.o., vráti sa aj Teória veľkého tresku či Myšlienky vraha. Aj cez leto pokračuje s vysielaním Telerána či Prvých Televíznych novín, v štruktúre by mal ostať i magazín Reflex.

Čítať viac...
Nahor