Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Exkluzívne

Viete prví: Tajné prekvapenie Markízy v Oteckoch odhalené! Spojí svoje najväčšie seriálové hity

Markíza ešte pred letom avizovala dosiaľ nevídanú novinku vo svojom dennom podvečernom seriáli, poznáme prvé detaily.

Túto jar sa vôbec po prvýkrát otriasla pozícia denného seriálového hitu Markízy Oteckovia, ktorý sa stal podvečerným suverénom od nástupu na obrazovky v januári 2018.

Premiérovo sa popri Oteckom dokázala presadiť konkurencia až po dvoch rokoch s oživením kuchárskej šou Bez servítky, s ktorou sa Joj dennému seriálu túto jar priblížila dosiaľ najbližšie a v závere sezóny prekvapivo Oteckov priamo v ich finále série po prvý raz porazila.

Napriek tomu, že Oteckovia ostali stabilným podvečerným lídrom, s novou konkurenciou sa už museli výraznejšie podeliť o divákov. Začali pritom o nich prichádzať po dvoch rokoch vysielania podobne ako predošlý denný seriálový hit Markízy Búrlivé víno, ktoré oslabil až nástup Divokých koní, no ani po vyčerpaní ich potenciálu už prepad nedokázalo zastaviť.

Markíza súčasne so záverom jarnej série Oteckov informovala, že pre seriál chystá veľkú novinku. 

“V Oteckoch dôjde k výnimočnému počinu, ktorý sme ešte u nás nerealizovali. Keď to bude aktuálne, budeme informovať,” naznačil tento rok v závere júna pre Eurotelevíziu Michal Borec, riaditeľ PR a marketingu Markízy. Detaily v tom čase nedoplnil.

Dnes už pritom poznáme prvé detaily veľkého prekvapenia Markízy, ktoré pripravuje na začiatok jesenného vysielania Oteckov, a, podľa všetkého, je výsledkom realizovania výnimočného počinu, ktorý naznačovala televízia pred letom.

Markíza totiž na začiatku novej sezóny pripravuje spojenie svojich najsledovanejších seriálov ostatných troch rokov.

Denný seriál Oteckovia totiž spojí s aktuálne najväčším seriálovým hitom Pán profesor.

Výsledkom spojenia by malo byť hosťovanie najznámejších seriálových postáv Pána profesora v dennom seriáli, na čom bude Markíza vo veľkom cieliť promo aj PR aktivity ohľadom Oteckov, ktorým chce pre túto jeseň dopriať nový impulz. Nie je pritom vylúčené, že by sa postavy z Pána profesora v Oteckoch objavovali aj neskôr.

Markíza dosiaľ takto svoje seriály neprepojovala a potvrdzuje tak svoje slová o realizácii niečoho, do čoho sa dosiaľ vo svojej histórii nepustila.

Prepojenie seriálov si, naopak, už viackrát vyskúšala konkurenčná Joj, najvýznamnejšie špeciálnou epizódou, v ktorej spojila sitkomy Profesionáli a Mafstory, naprieč projektami prepájala viaceré postavičky, napríklad tiež zo sitkomu Hoď svišťom.

Oteckovia sa budúcu sezónu po druhý raz stretnú vo vzájomnom súboji s kuchárskou reality šou Bez servítky. Tá si sledovanosť udržala od začiatku roka a v priebehu jari rástla, v posledných mesiacoch sezóny sa začala podielovo pravidelne hýbať na úrovni 18 – 20 %. Divákov pritom brala práve od Oteckov. Kým tých čaká v poradí už siedma séria, Bez servítky bude mať stále ako čerstvejší program výhodu, vďaka ktorej môže vydarenú jar zopakovať.

Markíza aj preto posilňuje obsah Oteckov, ktorých na jar oživila novými postavami, hneď na začiatku novej sezóny okrem hosťovania Pána profesora chystá úvodné diely postaviť aj na výmene povolaní medzi oteckami, ktorá bude nosným zdrojom udalostí prvých častí jesennej série.

Čítať viac...
Nahor