Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Viete prví: Milenky spustili kampaň, Joj proti nim vytiahne svoju najsilnejšiu zbraň! Veľký balík v hlavnom čase končí

Joj v piatky novému seriálu Markízy voľný priestor nenechá, Veľký balík z 20:35 od budúceho týždňa stiahne.

Markíza sa od marca pripravuje na veľkú ofenzívu. Jej súčasťou budú okrem Superstar nová šou o chudnutí Najväčší víťaz a tiež dva nové seriály Kuchyňa a Milenky, ktoré svojím nasadením „ohraničia“ pracovný týždeň.

Kým Kuchyňa by mala nadviazať na Susedov či Hornú Dolnú v tradičnom komediálnom pondelňajšom pásme, s Milenkami ide Markíza do nevybudovaného slotu. Seriálový ťahák, s ktorým skúsi prilákať divákov Sexu v meste či romantiky Všetko alebo nič, nasadzuje do piatkového prime-time, ktorý ma dlhodobo vyprofilovaný len vyraďovacími dielmi reality šou Farma.

Joj vlani počas leta s úspechom vyprofilovala svoj piatok novou šou Všetko, čo mám rád, s ktorou po dlhých sezónach trápenia sa s piatkovými večermi ožila a dokonca dokázala na jeseň aj poraziť stabilné Milujem Slovensko. Od nového roka však s reláciou Všetko, čo mám rád však okamžite nepokračovala a miesto nej nasadila novú hru Veľký balík, ktorá však hlavný vysielací čas neustála.

Posledný týždeň sa Veľký balík napriek líderstvu v celkovom publiku v komerčnej cieľovke prepadol dosiaľ najhlbšie a Joj s ním do hlavnej časti jarnej sezóny v rovnakom čase nevstúpi. Už od 23. februára, teda týždeň pred štartom Mileniek, vyťahuje na piatky podľa nových programových plánov svoj aktuálne najväčší ťahák – rodinný seriál Prázdniny, ktorý tak bude vysielať hneď dvakrát do týždňa – v stredy a piatky. Pri vlaňajšej prvej sérii im patrili len stredajšie večery. Druhá séria Prázdnin štartuje už budúci týždeň v stredu 21. februára.

Veľký balík následne televízia zosúva za rodinný seriál, od marca mu bude patriť čas po 21:45. Markíza plánuje po Milenkách nasadzovať filmy, na ich štart nadviaže hneď silnou premiérou Magic Mike: Bez nohavíc 2, ktorou bude rovnako cieliť na ženského diváka.

Milenky už Markíza začala v utorok večer promovať. Do vysielania nasadila štvoricu spotov, každý je venovaný jednej zo štvorice hlavných hrdiniek, ktoré stvárňujú Táňa Pauhofová, Gabriela Marcinková, Zuzana Norisová a Antónia Lišková. Zaujímavosťou je, že Zuzana Norisová stvárňuje hlavnú postavu ako v Milenkách tak aj Prázdninách.

Za Milenkami stojí režisér Jakub Kroner (BratislavaFilm, Lóve, nový seriál Kuchyňa) a producentka Adriana Kronerová. Tá v minulosti pracovala na mnohých projektoch ako Ordinácia v ružovej záhrade, Hoď svišťom, Profesionáli či Celebrity Camp.

Čítať viac...
Nahor