Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Viete prví: Markíza po rokoch opäť chystá televíznu zoznamku! Chce nechať zabudnúť na Srdcové záležitosti či Take Me Out

Televízia pripravuje nový zoznamovací formát, miesto reality šou však chce priniesť seriózny priestor pre zoznamovanie.

Slovenské televízie majú v televíznych zoznamkách nemalú históriu, no zväčša v tých, v ktorých viac ako o zoznamovanie šlo o šou. Kým najväčší zápis v tejto kategórii televíznych formátov má Joj vďaka programom ako Farmár hľadá ženu, Mama, ožeň ma či nedávnom Take Me Out, svoju legendu medzi zoznamkami má aj Markíza vďaka šou Rozvedení so záväzkami či Srdcovým záležitostiam. Tie, napriek odhodlanému moderátorovi Jarovi Bučekovi, priniesli divákom viac zábavy ako romantických spojení a stali sa terčom mnohých paródií.

Markíza sa pritom aktuálne púšťa do nového zoznamovacieho formátu, s ktorým by sa však chcela výrazne odkloniť od spomínaných reality projektov. Televízia už otvorila prihlasovanie do novinky Láska je veda, s ktorou to chce skúsiť na vážno.

V novom formáte chce pritom Markíza umožniť účastníkom nájsť si partnera novým, netradičným spôsobom. O spojenie nezadaných záujemcov sa bude snažiť  tím expertov, ktorí budú vyberať najvhodnejšieho partnera pre aktuálnych záujemcov v danom vydaní programu.

Televízia má pritom pri prihlasovaní účastníkov záujem, aby sa skutočne hlásili tí, ktorí si chcú v šou nájsť lásku a nie sa v televízii spropagovať. Nehľadá tak ani pravidelných záujemcov o komparzy či televízne súťaže. Podľa prvých informácií prezentovaných záujemcom má hľadať nezadaných jedincov vo veku 25 – 40 rokov, pričom by mali byť úplne bez záväzkov, čiže aj bezdetní.  Televízia aktuálne zbiera záujemcov prostredníctvom prihlasovacieho formulára a rovnako ďalších kanálov na sociálnych sieťach.

Posledným zoznamovacím formátom na Slovensku bola šou Take Me Out, ktorú vysielala Joj ako jeden z jej hlavných programov na jeseň 2017. Veľkého diváckeho úspechu sa nedočkala, vyvolala zároveň dávku kontroverzie a kritiky, nakoľko sa televízia po dlhodobej snahe upustiť od kontroverzných reality formátov z minulosti k podobnému žánru vrátila. Take Me Out je zoznamkou známou z viacerých trhov a viac ako o seriózne zoznamovanie v nej ide o zábavu.

Čítať viac...
Nahor