Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Viete prví: Markíza narýchlo mení silvestrovské plány, po vlaňajšom fiasku nakoniec pripraví premiérovú zábavu!

Televízia už aj oficiálne stihla potvrdiť avizované silvestrovské plány, tie sa nakoniec zmenia. 

Markíza bola ako posledná televízia na Slovensku verná špeciálnym televíznym Silvestrom, ktoré sa postupom rokov presúvali k silvestrovským špeciálom jej ťažiskových formátov. Kým spočiatku napríklad Silvester oslávila paródiou na Superstar, ktorá v tú jeseň bola jej hlavným sezónnym programom, neskôr sa pridala k nastaveniu, ktoré je zaužívané v súčasnosti a začala ponúkať špeciály jej zábavných programov.

Vlani však urobila Markíza radikálny krok. Kým predošlé roky pravidelne nasadzovala silvestrovský Kredenc a Chart Show, naposledy už zachovala iba skeč šou a prakticky celý večer vyplnila reprízovou komédiou Babovřesky. Tento krok jej priniesol vôbec najhorší Silvester v jej histórii. Komédia jej prepadla podielom 12,2 %.

Tento rok Markíza avizovala podobné nastavenie, dokonca chcela premiérovú zábavu vynechať úplne. Kredenc sa aktuálne nevysiela a tak s ním televízia nepočíta ani na Silvestra a posledný večer v roku chcela vyplniť dvojicou multireprízových komédií Kameňák 4 a Babovřesky 2.

Nakoniec sa však Markíza predsa len rozhodla inak. Na poslednú chvíľu zvážila svoje rozhodnutie a narýchlo sa rozhodla zmeniť silvestrovské plány, do ktorých vracia premiérovú zábavu. Televízia má v pláne nakrúcať nové diely Chart Show pre budúcu sezónu ešte v tomto roku, čo jej vytvorilo príležitosť na prehodnotenie plánov. Pripravenú výrobu v polovici decembra sa rozhodla zmeniť a miesto dvojice nových častí šou nakrúti už budúci týždeň silvestrovský špeciál Chart Show. Tým tak prekryje veľkú časť večera.

Chart Show však v minulosti tvorila ideálnu kombináciu práve s Kredencom, nakoľko minutážou sa oba projekty dopĺňali. Už dlhšie sa pritom špekuluje, či Markíza nenasadí na Silvestra špeciálnych Susedov, čo aktuálne oficiálne dementovala a informovala, že v tomto roku viac Susedia nepobežia. Práve ich minutáž by však sedela v kombinácii s Chart Show na vyplnenie celého silvestrovského večera. Pri Susedoch zároveň televízia dosiaľ vždy v jesennej sezóne ponúkla aj silvestrovský diel.

Čítať viac...
Nahor