Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Viete prví: Joj v čase krízy pripravuje do prime-time novú reláciu! Odštartuje ju už o týždeň

Televízia zareaguje na krízové dianie kvôli koronavírusu aj novou pravidelnou reláciou mimo večerných spravodajských špeciálov.

Na Slovensku vznikne prvá relácia, ktorá bude priamou reakciou na súčasnú mimoriadnu situáciu, ktorá mení životy na celom svete. Televízie dosiaľ uvádzali ku koronavírusu mimoriadne špeciály spravodajských programov a diskusií, ktoré čoskoro doplní nová pravidelná relácia.

Do vysielania ju pripravuje Joj, ktorá nateraz pre tento týždeň avizuje dva večerné špeciály Novín venované predstavovaniu nových členov vlády, zároveň na štvrtok do druhého večerného slotu vracia diskusnú reláciu Na hrane, ktorú dočasne vystriedali spomínané Noviny špeciál.

Joj má podľa prvých potvrdených informácii pripravovať do vysielania novú večernú reláciu Zostali sme doma. Už z názvu je jasné, že tematicky ňou reaguje na súčasnú mimoriadnu situáciu. Nepôjde pritom len o prvú novú reláciu, ktorá vzniká v kontexte diania okolo koronavírusu, zároveň tomu bude prispôsobený aj priebeh programu.

Pôjde pritom o prvú pravidelnú reláciu na televíznej obrazovke, v ktorej nebudú hostia prítomní osobne. Relácia Zostali sme doma bude prebiehať formou rozhovorov cez video a ďalšie online kanály. Televízia bude takýmto spôsobom „hostiť“ napríklad známe osobnosti, s ktorými sa bude spájať v ich domovoch a rozprávať, ako vyzerá ich život v súčasnej situácii.

Rovnako bude relácia patriť divákom, ktorí budú môcť do televízie posielať svoje videá, ako trávia čas v karanténe, resp. v domácnosti. Televízia má chcieť aj takýmto spôsobom motivovať ľudí, aby sa v čase pandémie zdržiavali doma.

S podobnou aktivitou už pred časom prišla Markíza vo svojom hlavnom spravodajstve, keď do Televíznych novín zaradila rubriku Sme doma. Zverejňuje v nej však najmä zábavné videá od divákov ako si krátia čas zatvorení v domácnosti.

Joj s novou reláciou príde na obrazovky už na budúci týždeň. Podľa prvých informácií a programových plánov ju televízia zaradí od 31. marca na utorňajšie večery do druhého pásma na 21:20, nasledovať tak bude po ďalších pripravovaných Novinách špeciál.

S Mimoriadnou reláciou počíta v utorky o 20:30 naďalej aj Markíza, ktorá v súčasnosti svoje mimoriadne relácie po sérii presunov a programových zmien zastabilizovala na utorky a štvrtky o 20:30. Zaujímavosťou je, že v rovnakom čase takto svoje Noviny špeciál zastabilizovala aj Joj, a to aj pre ďalší týždeň. Nateraz si tak si tak mimoriadne spravodajské relácie budú konkurovať a uberať si tak divákov. Dá sa však očakávať, že k zmenám bude dochádzať aj naďalej.

Čítať viac...
Nahor