Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

VIETE PRVÍ: Joj šokuje, skúsi to opäť s telenovelou! V dôležitom čase!

Joj prichádza s prekvapujúcim rozhodnutím. Do dôležitého času sa rozhodla zaradiť telenovelu, pričom v doterajšej histórii s týmto žánrom nikdy nedokázala uspieť.

Na Jojke pôjde opäť telenovela! Napriek tomu, že doteraz bola televízia vždy s týmto žánrom u svojich divákov neúspešná, skúsi to s ňou znovu. Zaujať sa pokúsi mexickou telenovelou La Tempestad u nás uvádzanou aj pod názvom Búrka. Ide o 121-dielnu sériu od mexického chŕliča telenoviel, spoločnosti Televisa. Telenovela mala premiéru v roku 2013. La Tempestad je zaradená medzi kvalitné produkcie svojho žánru, stavia predovšetkým na silnej hlavnej dvojici. Tú tvorí víťazka Miss Universe 2010 Ximena Navarrete a Kubánec William Levy, ktorý patrí medzi populárnych nielen hercov ale aj modelov. Čítajte viac.

Tento raz dostane telenovela priestor v popoludňajšom slote, zaradí sa po Novinách o 17 na čas 17:15. Stane sa tak už v pondelok 28. apríla, teda o vyše dva týždne. Podľa našich informácií v televízii už pracujú na kampani, ktorú by mohla spustiť v priebehu budúceho týždňa. Repríza telenovely pobeží na WAU vždy v rovnaký deň ako premiéra o 20:40.

O čom bude nová telenovela La Tempestad: Búrka? Prečítajte si podrobnosti

Telenovela zdedí čas 17:15 po aktuálne vysielaných Ochrancoch. Tých televízia nesťahuje z vysielania, jednoducho sa jej minú časti. Poslednú premiérovú časť Ochrancov odvysiela Joj 25. apríla. La Tempestad sa zaradí do štruktúry v týždni na prelome mesiacov apríla a mája. Počas štátneho sviatku 1. mája bude tak vo vysielaní absentovať, čo by mohlo telenovele uškodiť pri vytváraní návyku u divákov.

Joj sa na rozdiel od Markízy telenovelám skôr vyhýbala. Jej najvýraznejší pokus prišiel ako reakcia na úspech Tisíc a jednej noci na Markíze, keď na leto 2011 nasadila ako prime-time „ťahák“ telenovelu Láska v Istanbule. V programe však skončila po dvoch dňoch s výkonmi 11,1% a 10,3 %. Úspešné pásmo telenoviel na Markíze sa Joj pokúšala napodobniť aj v roku 2006, kedy na popoludnie zaradila telenovelu Divoška Rosaura. Ani tá však slávne nedopadla, pred odsunom na skoré ráno od roku 2007 dosahovala nízke podiely okolo 10 %.

Čítať viac...
Nahor