Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Potvrdené: Joj ruší ranný magazín Dobré ráno!

Televízia sa s ranným vysielaním trápila, výkonmi sa magazín nechytal ani na predchádzajúce reprízy spravodajstva.

Dobré ráno po necelom polroku končí. Ranný magazín, ktorý s veľkou televíznou, printovou aj outdoorovou kampaňou odštartoval 5. mája 2014, nevydržal vo vysielaní ani pol roka. Televízia ho oficiálne ruší po necelých piatich mesiacoch. Informovali sme vás ako prví.

Podľa našich informácií ranný formát nedokázal dosahovať niekedy ani 10-percentné hodnoty podielu, čím výrazne kazil aj celodenný priemer Joj. Televízia sa snažila postaviť úspech novinky na medializovanom prestupe Pavla Bruchalu do Joj aj obľúbenej moderátorke Športu, Lenke Čvirikovej-Hriadelovej. Úspech mala zaručiť aj bývalá dramaturgička Telerána, Erika Kresťanková, ktorá do Joj nastúpila začiatkom februára.

Televízia sa s Dobrým ránom lúči predčasne. Napriek tomu, že jediným nadpriemerne sledovaným vydaním bolo to úvodné, generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, mal ešte pred letom odhodlanie dať rannému magazínu šancu minimálne do konca roka. „Dáme im minimálne tento celý rok, možno aj viac. Chceme jednoducho divákom urobiť Dobré ráno,“ povedal. Magazín však počas leta divákov stratil a na jeseň sa vrátil prislabý, keď jeho výkonnosť oproti jari upadla. Ešte v júni bola televízia s formátom spokojná.

Dobré ráno Joj naposledy uvedie v piatok 3. októbra. Od pondelka 6. októbra magazín nahradia spravodajské formáty Krimi a Veľké noviny. Od 7:45 bude reprízové spravodajstvo nasledovať tradičná dvojporcia Súdnej siene.

Pre Joj je to už tretí ranný formát, ktorý neuspel. V rokoch 2003 – 2005 sa televízii nechytili Raňajojky, v roku 2009 neuspel pokus preniesť rádiovú rannú šou Adely a Sajfu na obraz. Najúspešnejším pôvodným ranným formátom Joj ostávajú Ranné noviny, ktoré kedysi nahradili spomínané Raňajojky.

Čítať viac...
Nahor