Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Viete prví: Joj ide do sveta, nový exotický seriál Halákovej natočí i v Afrike!

Doteraz sa aj tie najexotickejšie prostredia denných slovenských seriálov zmestili najmä do bratislavských ateliérov, Joj v rámci výpravnosti svojich produktov urobí ďalší krok.

Už Divoké kone majú byť najvýpravnejším seriálovým počinom na Slovensku, pričom s pripravovanou dennou novinkou chce ísť Joj ešte ďalej. Televízia totiž svoj nový seriál z prostredia exotickej ZOO, v ktorom si hlavnú úlohu zahrá aj Ján Koleník, nenatočí len v zabehnutých slovenských ateliéroch, ale vycestuje do ďalekej Afriky.

Presnejšie do Kene už vo štvrtok odleteli dvaja členovia kreatívneho tria Danice Halákovej – Pavol Polner a Braňo Mišík. Ich úlohou je obzrieť lokality, kde sa neskôr začne natáčať exotická novinka Joj.Na obhliadke si prezrú a zabezpečia lokácie, v ktorých budú neskôr reálne nakrúcať obrazy do pripravovaného rodinného seriálu z prostredia ZOO,“ povedala PR manažérka Joj, Katarína Nosková.

Čítajte viac: Známe sú nové mená veľkých postáv exotického seriálu Joj: Vieme, ktorý herec pôjde natáčať do Afriky!

Tvorcovia si vybrali lokalitu národnej rezervácie Maasai Mara v Keni, ktorá susedí so svetoznámym národným parkom Serengeti. Maasai Mara a park Serengeti tvoria ucelené pásmo chráneného územia medzi Keňou a Tanzániou, kde sa Serengeti nachádza.

Do Maasai Mara na jeseň vycestuje menší štáb spoločne s hercami. Už cestu Polnera s Mišíkom do rizikovej oblasti sprevádza vysoká obozretnosť. Obaja museli absolvovať špeciálne očkovanie: žltá zimnica, hepatitída a berú si lieky na maláriu. To isté budú musieť na jeseň absolvovať aj členovia štábu a herci,“ pokračuje Nosková. Mišík s Polnerom majú v Maasai Mara stráviť približne tri dni, celkovo päť dní majú byť na cestách: „Skoro dva dni strávia v lietadle. Je to náročná cesta, veľa vecí sa postupne menilo priamo pred odletom, prestupovať by mali trikrát – v Etiópii, potom letia do Nairobi a odtiaľ malým lietadlom do prírodnej rezervácie v Maasai Mara.“

Nebude to prvý raz, čo sa v hlavnom dennom slovenskom seriáli vycestuje do Afriky. Podobnú skúsenosť pripravili divákom tvorcovia Búrlivého vína, štáb s hercami však nemusel absolvovať náročný dvojdňový let, stačil im k tomu hodinový cestovný lístok. Na účely natáčania linky v africkom Kongu totiž tvorcom postačila bývalá pôrodnica na Zochovej ulici v Bratislave, kde vznikla schátraná nemocnica. V nej si dramatické obrazy užili Karin Haydu s Jurajom Lojom.

S Afrikou je Búrlivé víno spojené aj inak. Markíza totiž do Latinskej Ameriky a Afriky predala licenčné práva na seriál, kde ho podľa slovenského originálu natočia po svojom.

Čítať viac...
Nahor