Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj bude opäť vysielať britský X Factor, skúsi to s ním aj na hlavnom kanáli!

Televízna dvojka pokračuje v prenášaní zahraničnej verzie speváckej šou, po druhýkrát odvysiela jeho britskú podobu.

Britský X Factor pôjde opäť aj na Slovensku. Po tom, čo ho po prvýkrát Joj kúpila vlani, investíciu zopakovala a prinesie aj jeho novú v poradí 13. sériu.

Zaujímavosťou pritom je, že podľa našich informácií by sa zahraničný X Factor mal opäť dostať na hlavný kanál. Priamo na Joj by mala šou minimálne odštartovať, s väčšinou častí však opäť posilní menšiu stanicu. V minulosti bežali na Joj kastingové kolá X Factor USA, z väčšej časti sa ale šou vysielala na menšej Plus či v poslednej tretej americkej sérii na Wau.

X Factor UK sa tento rok vracia k zavedenej podobe. Minulý rok tvorcovia siahli po razantných zmenách, najmä v obsadení, keď na svojich miestach vtedy z predchádzajúcich ročníkov zotrvali len Simon Cowel a Cheryl Fernandez-Versini. Inak došlo k výmene tvárí, britská stanica ITV chcela aj takto zastaviť pokles sledovanosti a priblížiť šou mladšiemu publiku. Jeho čísla však opäť o niečo klesli, finále bolo najmenej sledovaným v histórii britskej verzie. Šou pritom naďalej patrí k najlepším na svete.

Tento rok sa do pozície moderátora vracia Dermot O’Leary, ktorý moderoval aj 4. až 11. sériu, vlani ho vystriedali Caroline Flack a Olly Murs, ktorý bol niekdajším účastníkom šou. V porote opäť zasadne Simon Cowell, po minuloročnej prestávke sa vracia Louis Walsh, ktorý tak od štartu šou chýbal len v jedinej sérii, po šiestykrát bude v porote Sharon Osbourne, tretí raz sa pokúsi so svojím zverencom vyhrať Nicole Scherzinger.

V 13. ročníku tvorcovia X Factor UK opustili verejné kastingy pred tisícmi divákov a vrátili sa ku tzv. „room auditions“ známych napríklad aj zo Superstar v paneli iba pred porotou. Postupujúci súťažiaci si opäť prejdú bootcampom, čakať ich bude aj najemotívnejšia časť Six-chair challenge, ktorá vznikla v minulosti ako nová súčasť šou a mimoriadne sa osvedčila. Priamo na začiatku bitky šiestich stoličiek sa porotcovia dozvedia, ktorú kategóriu budú mentorovať.

Televízia už správu potvrdila

Čítať viac...
Nahor