Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

VIEME PRVÍ: Poznáme vysielací deň Hlasu Česko Slovenska! Stretne sa s X Factorom?

Markíza a Joj zvedú na jar veľký súboj s ich speváckymi šou. Slovenský líder spolu s Novou ponúkne Hlas Česko Slovenska, komerčné dvojky u nás aj v Česku zas X Factor. Stretnú sa v priamom súboji?

Viacerí čakali, že spevácke šou zabojujú proti sebe, no tento raz televízie rovnakú chybu ako v minulosti pravdepodobne neurobia. Minimálne Markíza ustupuje zo zaužívaného dňa pre talentovú šou – nedeľu a po dohode s Novou Hlas Česko Slovenska plánuje vysielať v doteraz netypický deň, v stredu. Kým doposiaľ sme boli na šou programy zvyknutí v nedele, pondelky, prípadne v soboty, Markíza s Novou sa nás pokúsia navyknúť na nový deň uprostred týždňa.

Hlas Česko Slovenska by sa tak mal vyhnúť priamej konkurencii s X Factorom, ktorý má podľa prvých informácií zachovať nasadenie štyroch ročníkov Česko Slovensko má talent. Zaplniť by tak mal nedeľný prime-time o 20:30.

Obe spevácke šou by sa na obrazovky mali dostať v priebehu marca, s Hlasom Česko Slovenska sa ráta v druhý, no vylúčený nie je ani prvý marcový týždeň. Je tak otázne, ktorá šou sa divákom predstaví ako prvá, Joj by mala X Factor spustiť taktiež v prvej polovici tretieho mesiaca.

Napriek tomu, že je streda nezvyčajným dňom pre veľké šou, nejde o úplnú novinku. So stredajším nasadením kedysi pracovala aj Joj pre svoju najúspešnejšiu šou Česko Slovensko má talent, ktorou chcela oslabiť niekdajší markizácky hit Modré z neba. V súčasnosti Markíza s Novou po strede siahli najpravdepodobnejšie pre novácky seriál Doktoři z Počátků, ktorý je na Nove absolútnym hitom a nakoľko Hlas nemá taký divácky potenciál, Nova nechcela prísť o divákov.

Čítať viac...
Nahor