Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vieme prví: Markíza sa Chart Show nechce vzdať! Vysielanie natiahne, konkurovať ňou bude aj hokeju!

Pôvodne sa hovorilo o výrobe epizód na marec a apríl, zdá sa však, že líder vysielanie šou potiahne dlhšie.

Hudobná šou Chart Show s Adelou Banášovou je aktuálne najsledovanejším nespravodajským pôvodným formátom Markízy a, pravdepodobne, aj preto televízia prehodnotila svoje pôvodné plány. Pred návratom hudobnej šou sa hovorilo o výrobe necelej desiatky nových epizód, ktoré už Markíza aj natočila. Šou sa však v programe lídra udrží dlhšie.

Aspoň to tvrdia zdroje televízie, ktoré pre Mediaboom.sk potvrdili, že s Chart Show Markíza ráta nakoniec aj v máji. Televízia chce pokračovať vo vysielaní hudobnej šou v tradičnom stredajšom okne, dokonca tak chce urobiť aj v čase vysielania hokejového duelu medzi Slovenskom a Nórskom (6. máj 2015). Ten prekryje prakticky celú šou Markízy, keď štartuje o 20:15. Televízie sa pri tom v ostatných rokoch snažia s finančne náročnejšími pôvodnými formátmi hokejovým zápasom Slovenska na MS či ZOH vyhnúť. Je to k tomu práve Markíza, ktorú uplynulý týždeň najviac oslabili športové prenosy.

Chart Show sa pre Markízu stala cenným pomocníkom nielen v imidži ale aj výkonnosti. Šou zaberá v stredy po správach celý zvyšok hlavného vysielacieho času a vďaka podielom okolo 30 % posilňuje aj celotýždňové výsledky sledovanosti v prime-time. Šou prevyšuje výkonnosť nielen Rodinných prípadov ale aj Búrlivého vína, pričom táto dvojička tvorí naďalej hlavnú štruktúru lídra. Chart Show je zároveň príjemným spestrením programu Markízy, keď sa zábavné šou postupne vytrácajú z televíznych obrazoviek. Cennou tvárou pre lídra je Adela Banášová, ktorej krivka popularity opäť stúpla na maximum.

Čítať viac...
Nahor