Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vieme prví: Markíza chce Hornú Dolnú zbaviť Talentu, presúva ju na iný deň! Vracia sa Kredenc

Markíza ustupuje v najostrejšom jesennom súboji talentovej šou. Od Hornej Dolnej chce viac.

Horná Dolná by sa už čoskoro mala vysielať mimo konkurencie Česko Slovensko má talent. Televízia podľa našich informácií plánuje riadený presun seriálu na iný deň, ku ktorému by malo dôjsť v polovici októbra.

Jarný valec lídra by sa mal presunúť na miesto, ktoré mu patrilo v prvej sérii, a to na pondelky 20:30. Stať by sa tak po prvý raz malo 19. októbra. Nie je však vylúčené, že ku zmene dôjde už skôr.

Markíza presun Hornej Dolnej spojí s návratom komediálnych pondelkov. V rovnaký dátum totiž vráti do štruktúry očakávanú skeč šou Kredenc. Doteraz o jej nasadení v jesennej štruktúre mlčala.

Líder týmto krokom ustúpi súboju komediálneho seriálu s Talentom. Horná Dolná oproti jari zaznamenala veľký úbytok divákov, z ratingov okolo 20 % klesla k hodnotám pod 13 %. Markíza očakáva viac. Podľa súčasného programu Joj by konkurenciu Hornej Dolnej robilo Inkognito.

Práve mimo konkurencie Talentu by sa seriál mohol dostať k vyšším výkonom, ešte podstatnejšie je to pre televíziu po tom, čo do Hornej Dolnej zaradila tri brejky. Čiastočne tak dobieha neúspechy spojené so slabou Kukučkou či Búrlivým vínom.

Po tejto zmene sa stredajšie večery vrátia do stavu z prvého septembrového týždňa. Prvýkrát sa Markíza pokúsila Česko Slovensko má talent konkurovať dvojičkou Búrlivé víno a Farma, v oboch prípadoch zaznamenala podpriemer. Hneď na to zaradila operatívnou programovou zmenou na stredy premiérovú Hornú Dolnú. Tá dosiahla vysoký nadpriemer len s prvou časťou druhej série.

Markíza si touto zmenou môže o 20:30 polepšiť. Búrlivé víno totiž neustále klesá, jeho podpriemerný výkon voči Talentu bol podobný ako jeho výsledok tento utorok, kedy silnej konkurencii nečelil. Horná Dolná mimo talentovej šou očakáva významnejší nárast. Televízia ale môže v priemere klesnúť okolo 22:00. Farma voči Talentu nedokázala dýchať, uhrala výkony len okolo 24 a pod 22 %. Posledné dva pondelky pritom uhrala share okolo 28 %. V októbri sa však už bude reality šou v stredy dýchať lepšie, nakoľko sa Joj minuli epizódy zostrihu Neuveriteľné svetové talenty. Od 14. októbra televízia zaraďuje novinku Svet podľa Evelyn. Stredajšie reprízy Hornej Dolnej dvakrát dosiahli nadpriemer cez 29 %, raz sa blížili k 26 %. Kredenc má potenciál v pondelky po silnom komediálnom seriáli ísť ešte vyššie.

Nový program Markízy opäť rozhádže nastavenie Farmy. Reality šou sa teda vráti na stredy, vypadne však v pondelky. Televízia totiž plánuje vysielať dve časti Kredenca za sebou. Prvá bude premiérová, druhá reprízová, rovnako ako na jar.

Čítať viac...
Nahor