Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

VIDEO: TA3 už predstavila novú grafiku a štúdio! Pozrite si zostrih kompletne vynoveného vysielania

TA3 vysielala necelý mesiac z provizória, po šiestich rokoch uviedla novú grafiku aj štúdio. Pozrite si zostrih z jej vynoveného vysielania.

Jediná slovenská spravodajská televízia TA3 kompletne vymenila svoj vizuál. Zmenou prešlo ako spravodajské štúdio, tak celková staničná a spravodajská grafika či zvučky relácií.

Pre TA3 ide o tak veľkú zmenu po šiestich rokoch, doterajší vizuál využívala od marca 2011. Toto obdobie bolo pre ňu míľnikom nielen z pohľadu uvedenia novej grafiky ale aj prechodu na vysielanie v rozlíšení 16:9, pričom súčasná zmena je rovnako spojená s významnou technologickou obnovou.

TA3 prešla na kompletné vysielanie v HD, ktorého súčasťou sú nové kamery, prenosové vozy, nová réžia a rovnako tak, ako už bolo spomenuté, nové štúdio a grafika. Vo vysokom rozlíšení tak už ponúka vysielanie zo štúdia aj reportáže.

Prehľad vynoveného vysielania TA3

TA3 v novej grafike stavila na svetlejší a mäkší vizuál. Tradične pracuje so staničnými farbami, naprieč celým vizuálom uviedla nový typ fontu. Do popredia sa dostala biela farba, vo zvučkách relácií televízia pracuje s výrazným bielym plastickým fontom. Novinkou v prípade zvučky správ či napríklad Témy dňa je aj grafické vykreslenie ich moderátora.

Rovnako štúdio prešlo do svetlejších až sterilnejších farieb. Nechýba presklenná stena za moderátormi a pohľad do news roomu. TA3 sa snažila nasledovať súčasné trendy a postaviť vizuálne čisté štúdio s minimom prvkov. Oproti predošlej podobe štúdia ide o značnú zmenu.

Nové štúdio TA3

Doterajšia podoba štúdia (2011 – 2017)

Čítať viac...
Nahor