Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

VIDEO: Pozrite sa, ako sa RTVS pokúsila zakryť chýbajúcu minútu zápasu s Rusmi!

Portál Mediaboom.sk ešte v nedeľu upozornil na zlyhanie RTVS a jeho pravdepodobnú príčinu na začiatku zápasu Slovensko – Rusko. Televízia nestihla živý nástup do duelu, ktorý nakoniec potichu odštartovala zo záznamu, pričom po pár sekundách režisér prenosu nenápadne prestrihol do aktuálneho diania. Komentátor Paľo Gašpar šiel od úvodného buly naživo, pred prestrihom bolo počuť, že kulisa zo štadióna nesedí s hrou na obraze.

Televízia nepríjemnú situáciu zvládla pred mnohými hokejovými fanúšikmi zakryť, no zároveň nezvolila vhodný prístup v komunikácii s divákmi. Mnohí si prestrih skutočne nevšimli, iní zas, naopak, áno, no reakcie od televízie sa nedočkali. Televízia sa neospravedlnila ani prostredníctvom komentátora Paľa Gašpara a ani na sociálnych sieťach.

RTVS už zaslala k situácii vyjadrenie. Potvrdila informácie publikované na portáli Mediaboom.sk: K uvedenej chybe došlo kvôli neplánovanému predĺženiu predzápasového štúdia o niekoľko desiatok sekúnd. Režisér úvodné buly odvysielal zo záznamu, a keďže nedošlo k prerušeniu hry, ani k vážnejšej udalosti v zápase, tak sa následne prestrihol do živého prenosu. Za chybu sa divákom ospravedlňujeme.

Ako sa pokúsila verejnoprávna televízia zamaskovať trapas? Pozrite si vo videu.

Čítať viac...
Nahor