Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

VIDEO: Po Dankovi odišiel z debaty predčasne aj Kotleba, finálová superdebata sa zvrhla na reality šou!

Záverečné a najväčšie predvolebné debaty priniesli aj dva predčasné odchody politikov a viac ľudovej zábavy na úkor posolstiev a konkrétnych riešení.

Po debate Rádia Expres a Hospodárskych novín, z ktorej predčasne po roztržke s moderátorom diskusie Braňom Závodským odišiel predseda Slovenskej národnej strany, Andrej Danko, uprostred relácie odišiel zo štúdia ďalší politik.

V stredu večer, tesne pred začiatkom volebného moratória, prebehla na RTVS absolútne posledná a na televíznych obrazovkách najväčšia až trojhodinová predvolebná debata so zástupcami deviatich parlamentných strán, z ktorých však po dvoch hodinách ostali len ôsmi.

Zo štúdia počas relácie totiž odišiel predseda ĽSNS Marián Kotleba, ktorý tak mal urobiť po dohode s televíziou. Sťažovať sa mal na zdravotný stav a, podľa všetkého, upozornil na možnosť, že z diskusie odíde predčasne.

Svoj odchod však využil na predvolebnú reality šou, ku ktorej sa postupne schyľovalo už v predošlom priebehu debaty. V štúdiu mal pripravené tablety, ktoré mal odovzdať primárne Andrejovi Kiskovi zo Za ľudí a Igorovi Matovičovi z OĽaNO, ktorí v utorňajšej predvolebnej debate na Markíze okomentovali, že Marián Kotleba používa počas celej debaty tablet, z ktorého číta napísané vyjadrenia a reakcie na slová politických oponentov v štúdiu.

Po vytiahnutí tabletov sa zmenilo štúdio verejnoprávnej televízie na cirkus s tabletmi, ktoré Kotleba začal rozdávať, kým sa moderátori neúspešne snažili aspoň minimálnu úroveň diskusie. Video nájdete priamo na začiatku článku.

Čítať viac...
Nahor