Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Vianočný program odhalila aj RTVS – uvidíme aj európsku premiéru!

RTVS kúpila tajnú zbraň! Rozprávka Dvanásť mesiačikov minulý rok porazila v susednom Česku Tri oriešky pre Popolušku!

V programe Rozprávkové Vianoce si najmladší diváci nájdu na Jednotke animované filmy. Slovenské, ľudové a tradičné budú Vianoce na Dvojke.

V programe Rozprávkové Vianoce si najmladší diváci nájdu na Jednotke animované filmy Planéta 51, Cesta na mesiac, hranú snímku Kliatba mesačného údolia, rozprávkovú premiéru Dvanásť mesiačikov, ktorá minulý rok v Česku porazilo Tri oriešky pre Popolušku. Prekvapujúco ju však nenasadí proti Popoluške na Markíze, ale až 27. decembra. RTVS má v talóne aj osvedčené rozprávky Z pekla šťastie a Pávie pierko. Nebude chýbať klasika v podobe známeho a populárneho seriálu Sváko Ragan, dnes už klasické filmy z éry československej produkcie Snežienky a machri či Utekajme už ide. Z novej tvorby je v ponuke slovenský film Legenda o lietajúcom Cypriánovi, z americkej produkcie bude päťdielna miniséria Biblia, ktorý by mal mať práve u nás európsku premiéru a predstavitelia televízie považujú sériu za highlight televíznych Vianoc na Slovensku.

Slovenské, ľudové a tradičné budú Vianoce na Dvojke. Priestor dostane slovenská klasika Kubo, Rysavá jalovica, Ženský zákon, či Na skle maľované, ale napríklad aj program k 50. výročiu založenia Radošinského naivného divadla. Projekt Slovensko 2013 Advent ponúkne na Dvojke od 2. do 20. decembra 15 živých koncertov v 15-tich slovenských mestách.

JEDNOTKA RTVS  na Vianoce:

Utorok, 24.12. – ŠTEDRÝ DEŃ:
16:35 Z pekla štěstí
18:20 Mimi a Líza
18:40 Sokoliar Tomáš
19:55 Vianočné oblátky
20:50 Biblia
00:00 Polnočná svätá omša

Streda, 25.12. – PRVÝ SVIATOK VIANOČNÝ
17:35 Kliatba mesačného údolia
20:10 Biblia
22:05 Vianočné srdce

Štvrtok, 26.12. – DRUHÝ SVIATOK VIANOČNÝ
17:35 Cesta na mesiac
20:10 Biblia 5/5
22:05 Terminál

Zdroj: RTVS

Čítať viac...
Nahor