Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vianoční Naši vyhrali, Princezná so zlatou hviezdou každý rok padá! Jednotka podvečer lídrom

Do vianočných sviatkov vstupuje Joj ako líder v prime-time.

Už niekoľko rokov Markíza zaraďuje rozprávku Princezná so zlatou hviezdou do prime-time, no zdá sa, že po tomto roku v ňom skončila. Klasická vianočná snímka televízii každý rok padá, pričom aktuálne už spadla do podpriemeru, keď uhrala share len 18,4 %. Pred rokom získala o takmer štyri podielové body viac. Joj sa podarilo rozprávku, ktorú Markíza nemôže prerušovať reklamnými prestávkami, poraziť vianočným špeciálom seriálu Naši, ktorý mal o takmer rating viac s hodnotou nad 8 % a podielom takmer 21 %.

V ďalšej časti večera bola na tom lepšie Markíza, Posledné Vianoce ju dostali tesne nad 22 %, Chaos na Vianoce na Joj prepadol s podielom 13 %.

Na menších si podobne počínali Profesionáli, Vymenené životy aj Zázračný dar na Doma, všetky programy prekročili 6 %. Červená horúčava na Dajto šestku podliezla, Plus s filmom Giver uhrala len o málo cez 4 %. Kriminálky CSI sa na Wau hýbali nad 2 %.

Podvečer sa uviedla Jednotka so špeciálnym Duelom šampiónov, dosiahla na ďalší mimoriadne silný nadpriemer s podielmi pod 26 a nad 19 % (12+ / 12 – 54). Na rekord však nedosiahla. Už v jeho priebehu sa pritom dostala na vedúcu pozíciu, a to dokonca v komerčnej cieľovke, kde už jasne vyhralo 5 proti 5 s podielom 18 % u mladých. Koleso šťastia prepadlo s podielom pod 15 %, ešte nižšie bola Divočina na Joj s podielom pod 12 %.

V spravodajskej časti večera sa do čela dostali Noviny Joj, atakovali 26 %, Televízne noviny získali 22,5 %. Joj sa stala tretí deň v tomto týždni lídrom v prime-time, pričom pred nástupom sviatočných štruktúr sa stala najsledovanejšou stanicou v hlavom vysielacom čase počas decembra.

Čítať viac...
Nahor