Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vianoční či silvestrovskí Susedia? Najbližšie plány Markízy so sitkomom sú už jasné, vieme, kedy sa vrátia na obraz!

Diváci sa už niekoľko týždňov pýtajú a dožadujú špeciálnych epizód Susedov, tí medzitým ukončili vysielanie v poradí piatej série.

Desať rokov trvalo, kým sa diváci definitívne dočkali „vyproseného“ návratu legendárneho sitkomu Susedia na obrazovky. Pre Markízu sa nové časti seriálu stali jedným z nosných ťahákov oboch tohtoročných sezón a napriek tomu, že mnohých divákov nové epizódy sklamali, čo sa odrazilo aj na sledovanosti, keď Susedia viac valcom nie sú, televízii prinášajú stále potrebné nadpriemery.

V aktuálnej jesennej sezóne sa seriál usadil v rozmedzí približne 9 – 11 ratingov, medzi ktorými s epizódami piatej série skákal. Susedia si tak udržali postavenie jedného z najsledovanejším programov na Slovensku, aj keď v samotných týždňoch ich zvykli predbiehať Oteckovia alebo Česko Slovensko má talent.

Markíza už aktuálne ukončila vysielanie piatej série, poslednú časť odvysielala tento pondelok 3. decembra. Sezónu seriál ukončil ratingom 9,7 % a podielom pod 27 %. Televízia však v minulosti zvykla nasadzovať špeciálne vianočné, resp. silvestrovské epizódy Susedov. Urobila tak v 1. aj 3. sérii. Mnohí diváci sa tak zákonite na špeciály pýtali aj dnes, pričom najmä pri reprízovom silvestrovskom programe Markízy sa očakávalo možné prekvapenie s nasadením práve Susedov.

Televízia už však oficiálne potvrdila, že so Susedmi viac pre tento rok nepočíta. A to napriek tomu, že niektoré hlasy hovorili o výrobe minimálne vianočnej časti, Markíza však pre záver piatej série pripravila mikulášsky diel. „V tomto roku bola posledná epizóda mikulášska. Vysielacia štruktúra TV Markíza je v tomto roku nastavená tak, že nepočíta so sviatočnými špeciálmi svojich projektov,“ informovala televízia. Tá tak skutočne nebude do vysielania zaraďovať žiadne špeciálne vydania formátov, ani vianočné či silvestrovské. V minulosti zvykla na Silvestra uvádzať Kredenc či Chart Show.

Presne opačnou cestou sa vydala Joj, ktorá pripravuje hneď niekoľko špeciálov. Na Mikuláša chce odvysielať tematické Inkognito, to zároveň ponúkne aj vo vianočnom či silvestrovskom vydaní. Vianočný diel pripravuje aj pri šou Všetko, čo mám rád, s ktorou zároveň počíta aj v posledný deň roku.

Markíza už medzičasom potvrdila, že v Susedoch bude, bez prekvapenia, pokračovať aj v budúcom roku. Napriek tomu, že ich ukončila už začiatkom decembra, v jej programe by dlhý čas chýbať nemali.

Podľa našich informácií ráta televízia s návratom sitkomu na obrazovky už začiatkom budúceho roka. Susedov na pondelky vráti podľa prvých plánoch od januára, mala by pritom rátať so štartom novej šiestej série. Podobne skorý návrat Susedov už teraz naznačuje aj Markíza. „Nebojte sa, ani sa nenazdáte a sme späť na obrazovkách,“ odkázala divákom televízia.

Čítať viac...
Nahor