Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vianoce na Markíze bez oboch najväčších klasík, čo skúsi proti Popoluške? Uvedie aj vianočnú českú premiéru

Markíza v ostatných rokoch stavia svoju vianočnú štruktúru na rovnakých základoch s reprízami, poprehadzovala však nasadenie klasík.

Mesiac ostáva do nástupu najsledovanejšieho televízneho obdobia roka mimo najväčších športových prenosov. Vianočné sviatky tradične televízie skladajú z osvedčených titulov a televíznych klasík, no zároveň aj z novších akvizičných filmov či premiér, Markíza však už tradične v obchodne slabšom období míňať veľmi nebude.

Po druhýkrát Markíza na Vianoce nebude môcť rátať s najväčšou sviatočnou klasikou Tri oriešky pre Popolušku, ktorú sa podarilo znovu získať Joj. Navyše, vôbec po prvý raz nebude mať k dispozícii ani najväčšiu klasiku spomedzi česko-slovenských komédií S tebou ma baví svet, ktorú zase historicky prvý raz získala RTVS.

Práve S tebou ma baví svet svojou silou pred dvomi rokmi nahrádzalo Markíze chýbajúci najsilnejší titul sviatkov Popolušku. Komédia bola jej najsledovanejším programom Štedrého dňa 2017. Vysielala ju v okne po skončení Popolušky, teraz jej tam bude chýbať. Nateraz Markíza do tohto okna medzi 20 – 22. hodinou avizuje Pelíšky, ktoré však vysielala aby minulý týždeň v nedeľnom prime-time.

V priamej konkurencii voči Popoluške siahne Markíza po rovnakom nastavení ako v roku 2017. Na podvečer už klasicky plánuje nasadiť Perinbabu, ktorá sa po rokoch opäť dostala do pozornosti médií, keď aj s účasťou Joj vzniklo jej pokračovanie. Perinbabu Markíza pravidelne nasadzovala okolo 17. hodiny, nie je však vylúčené, že tentoraz ju vysunie dokonca aj sčasti do konkurencie Troch orieškov pre Popolušku. Televízie svoje programy budú ešte len potvrdzovať, k dispozícii sú len prvotné plány.

Hlavný čas proti Popoluške opäť vyplní ako predvlani ruská rozprávka Mrázik, pred dvomi rokmi situáciu ustála a uhrala 9 ratingov s podielom 19,4 %. Popoluška vtedy prvýkrát vysielaná na Joj zaznamenala najlepší výkon od roku 2012 s takmer miliónovou sledovanosťou a u mladých ratingom 21 % s podielom 41,4 %.

Z ďalších programov na Štedrý deň chce Markíza odvysielať od poludnia postupne rozprávky O statečném kováři, Plavčík a Vratko, v ďalšej časti popoludnia bude nasledovať už tradične filmová Snehulienka s Juliou Roberts.

Pravidelne veľkú pozornosť pútajú hlavné večerné programy televízií na 1. a 2. sviatok vianočný, kedy spravidla vyťahujú najsilnejšie premiéry. Markíza však na 25. decembra nateraz plánuje odvysielať reprízovú Kúzelnú opatrovateľku, v minulosti ju už zväčša nasadzovala skôr do podvečerného slotu.

Podvečer Markíza počíta s Princeznou so zlatou hviezdou, prvýkrát sa však v programe objaví už v nedeľu 22. decembra, kde ju po ročnej pauze opäť nasadí do hlavného vysielacieho času na 20:30. Nasledujúci pondelok pred Štedrým dňom počíta s animákom Hotel Transylvania 2, v predvianočnom týždni sa majú objaviť ďalšie reprízové filmy ako Snehulienka a lovec, Dračia nevesta, Všetko alebo nič či Pohádky pro Emu.

Štvrtok 26. decembra by už Markíza mala zaradiť prvú večernú premiéru. Na 20:30 naplánovala českú rodinnú komédiu Ten, kdo tě miloval v hlavných úlohách so Soňou Norisovou, Pavlom Řezníčkom či Evou Hlobovou. Film sa odohráva v období Vianoc a nesie v sebe aj kriminálnu zápletku. Hlavný hrdina, policajt a otec rodiny, totiž pri autonehode umrie a ako duch sleduje vyšetrovanie autonehody aj svoju rodinu, kde odkrýva tajomstvá a snaží sa dopracovať k pravde pri vyšetrovaní svojho posledného prípadu – jeho vlastnej smrti.

Vo vianočnom týždni bude Markíza následne opäť rátať ako po minulé roky s Podfukármi, odvysielať chce tiež akčák Expendables: Nezničiteľní 3 ako aj film Cesta nádeje, ktorého sa režisérsky zhostil priamo jeho hlavný hrdina, Russell Crowe.

Čítať viac...
Nahor