Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vianoce na Joj: Popoluška bez reklamy aj vianočné špeciály zábavných programov! Uvedie tiež najväčší dabingový projekt

Televízia potiahne jesennú štruktúru až do posledného predvianočného týždňa, pripravuje však špeciálne vydania programov.

Kým RTVS predstaví svoj sviatočný program koncom novembra, popri Markíze sú známe aj prvé vianočné plány Joj. Tá pripravila sériu špeciálnych vydaní svojich zábavných programov, nákladnú muzikálovú premiéru a opäť nebudú chýbať Vianoce bez reklám.

Joj vo svojom klasickom jesennom nastavení zotrvá aj v predvianočný týždeň. Kým v pondelok uvedie klasické Inkognito, v utorok 19. decembra avizuje vo svojich prvých plánoch vianočné vydanie Nikto nie je dokonalý. V stredu budú pokračovať Naši, ktorých už miesto Za sklom doplní premiéra komédie Vianočná párty (2016) s Jennifer Aniston. Aj v druhej polovici týždňa plánuje Joj vianočné špeciály svojich programov, vo štvrtok 21. decembra avizuje vianočné Inkognito, v piatok zas sviatočné Všetko, čo mám rád. V predvečer Vianoc, v sobotu 23. decembra, už príde na rad klasický Sam doma.

Joj má v pláne aj tieto Vianoce pokračovať v tradícii Štedrého dňa bez reklám. Opäť tak v priebehu dňa stihne odvysielať viac titulov, deň začne animovanými filmami Snehová kráľovná a Niko 2, vďaka žrebu českých filmov odvysiela tiež klasické rozprávky Tretí princ a O princezně Jasněnce a létajícim ševci. Nasadzuje tiež už tradičné animované rozprávky Na vlásku, Doba ľadová a Ľadové kráľovstvo. O 19:00 zaraďuje Joj prvýkrát vo svojej histórii Tri oriešky pre Popolušku, ktoré rovnako nepreruší reklamou, o 20:30 na ne nadviaže pokračovanie komédie Sám doma 2: Stratený v New Yorku. Čas do polnoci vyplní televízia mysterióznou drámou Bezpečný prístav.

Na 1. sviatok vianočný ráta televízia nateraz s filmami Sám doma, Popoluška v Monte Carle, Iron Man 3 a podvečer so Sám doma 3. Na 20:35 má Joj pripravený svoj veľký dabingový projekt, ktorý označuje za najväčší v histórii slovenských televízií. Odvysiela totiž rozprávkový muzikál Príbehy z lesov (Into The Woods), ktorý kompletne predabovala ako jedna z prvých televízií na svete do lokálneho jazyka. Okrem dabingu si príprava vyžadovala prespievanie 17 piesní, v slovenskom znení budú účinkovať Martin Kaprálik, Zuzana Mauréry, Andrea Somorovská, Stano Král, Jana Lieskovská, Kristína Turjanová, Lenka Debnárová aj Helena Krajčiová. „O takýto veľkolepý a ťažký dabingový projekt sa nepokúšala vo vlastnej réžii ešte žiadna slovenská televízia,“ uviedla Joj. Film v kinách bežal s titulkami.

2. sviatok vianočný Joj odštartuje filmami zo Štedrého dňa – Dobou ľadovou, Sám doma 2 či Ľadovým kráľovstvom, odvysiela aj Tri oriešky pre Popolušku a podvečer animovaný film Alvin a Chipmunkovia 3. Na večer má pripravenú premiéru hororovej komédie Krampus (2015).

Menšia stanica Plus už klasicky na Štedrý deň odvysiela vianočné vydania komediálnych seriálov Kutyil, Hoď svišťom, Naši aj Profesionáli. Večer plánuje uviesť dobrodružnú snímku Pí a jeho život. 25. decembra večer odvysiela komédiu Chaos na Vianoce, o deň neskôr akčný film Žena zabijak. Wau po rodinných vianočných filmoch zopakuje 24. decembra vianočné vydania relácií Nikto nie je dokonalý a Inkognito, ktoré vyplnia jej večerný program. Chystá nasadiť aj Kameňák, ktorého druhé a tretie pokračovanie vyplnia následne večer 25. decembra.

Čítať viac...
Nahor