Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vianoce 2018: Špeciály tradičných programov aj premiéry dvoch nových rozprávok! Kedy pobežia klasiky? (aktualizácia)

Televízie už dolaďujú svoje sviatočné štruktúry, prinášame vám prvý prehľad, čo tento rok chystajú.

Prakticky len mesiac ostáva do príchodu vianočných sviatkov, počas ktorých dajú televízie opäť oddýchnuť svojím klasickým štruktúram a prinesú sviatočný program. Ako to už býva zvykom, veľký priestor dostanú klasické vianočné tituly, no chýbať nebude ani niekoľko premiér. Informácie v tomto článku vychádzajú z predbežných štruktúr televízií, ktoré sa ešte môžu zmeniť.

Príchod Vianoc sa v programoch televízií začne prejavovať už v predvianočnom týždni. Markíza totižto už v pondelok 10. decembra uzavrie piatu sériu seriálu Susedia, v rovnakom týždni už tiež vynechá reprízu Extrémnych premien. Markíza ráta v predvianočnom týždni s reprízovými filmami, odvysielať by mala tak ako aj v minulosti komédiu Prázdniny, zreprízuje tiež vlaňajšiu premiéru Pohádky pro Emu, či film Dračia nevesta. Vo štvrtok aj v predvianočnom týždni ešte ráta s Hornou Dolnou, o deň neskôr zopakuje romantickú komédiu Všetko alebo nič. Podvečer, po tom, čo ešte začiatkom decembra uzavrie druhú sériu Oteckov, bude vysielať Rodinné prípady.

Joj ostane premiérová aj v predvianočnom týždni, kedy má v pláne odvysielať vianočné vydania svojich programov. Na stredu plánuje premiéru dlho avizovaného zimného špeciálu Prázdnin s podtitulom Vianočné dobrodružstvo, na štvrtok by mala nasadiť svoju najsilnejšiu tohtoročnú českú klasiku S tebou mně baví svět. Pred sviatkami tiež vráti Všetko, čo mám rád s vianočným vydaním, chýbať nebude ani sviatočné Inkognito, ktoré však má pobežať netradične v sobotu. Markíza má v pláne konkurovať animovaným filmom Hotel Transylvánia 2. V nedeľu zas vytiahne Joj svoju najsilnejšiu zahraničnú klasiku Sám doma, Markíza chce v tento večer uviesť klasické Pelíšky.

AKTUALIZÁCIA: Štedrý deň bude v mnohom pripomínať nastavenie z predošlých rokov. Markíza deň otvorí reprízou Shreka 4, nasledovať má rozprávka O statečném kováři a filmová Snehulienka s Juliou Roberts. Na Štedrý deň Markíza presunie českú klasiku Princezná so zlatou hviezdou, ktorú v minulosti zvykla nasadzovať v predvianočnom týždni o 20:30, sledovanosť rozprávky však začala klesať, zároveň televízia nemôže film prerušovať brejkami a tak mu našla nový, obchodne menej exponovaný slot. Od približne 17. hodiny bude program Markízy vyzerať už tradične s klasikami Perinbaba Tri oriešky pre Popolušku.

Oproti prvým plánom robí Markíza zmenu na Štedrý večer, keď miesto Mrázika zaradí v televíznej premiére česko-slovenskú rozprávkovú komédiu Přání k mání, ktorú uvedie pod názvom Tri želania. Pripravila ju v koprodukcii s Českou televíziou. Ide o netradičný vianočný film, ktorý poetickým, humorným a hravým spôsobom rozpráva príbeh lásky. Film mal kino premiéru vlani v decembri. Markíza s jeho nasadením ráta ako hlavnou vianočnou premiérou o 20:45. Informovalo Mediálne.sk. S ČT by tak film mala odvysielať na Štedrý deň spoločne.

24. decembra by svoju rozprávkovú premiéru mala uviesť aj Jednotka, ktorej predbežný program nie je známy. Na Štedrý deň by mala odvysielať pripravovanú rozprávku Vianočné želanie, ktorú nakrúcala od februára tohto roka. Viac o rozprávke aj jej dej nájdete v tomto článku.

Joj na Štedrý deň opäť využije svoju knižnicu populárnych animovaných filmov, ktorými bude alternovať hranú tvorbu Markízy. Okrem rannej reprízy Doby ľadovej 2 a Snehovej kráľovnej uvedie na poludnie aj klasickú verziu animovanej Popolušky z roku 1937. Nasledovať bude klasická rozprávka Byl jednou jeden král, na ktorú okolo tretej nadviaže premiéra vlaňajšej novej rozprávky Českej televízie Nejlepší přítel. Od 17. hodiny Joj ponúkne animovanú klasiku Snehulienka a sedem trpaslíkov, proti Popoluške pobeží Ľadové kráľovstvo a po dvadsiatej opäť nebude chýbať Sám doma 2. Po minulom roku aj tentokrát Joj nasadí do neskorého večera hudobný program s IMT Smile, tentoraz má staviť na koncert s Kandráčovcami.

V ďalšie dni už Markíza bude rátať najmä s reprízami, odvysielať chce filmy ako Kúzelná opatrovateľkaPodfukári 2, Kameňák 4, Harry Potter a Kameň mudrcov či Žoldnier. Premiéru by mala mať pripravenú na nedeľu, kedy chce odvysielať sci-fi triler Elysium. Joj do svojho večerného programu vo vianočnom týždni zakomponuje viac premiérových filmov, ráta napríklad s rodinnou komédiou Deväť životov pána Fúzika, v ktorej hlavnú postavu stvárnil Kevin Spacey. Joj tiež odvysiela premiéry českých filmov Bajkeri či Škoda lásky. V druhom prípade bol film zároveň aj prvou časťou rovnomenného seriálu.

Čítať viac...
Nahor