Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Nové projekty

RTVS na jeseň s ďalšou novinkou: Chystá sa nová verzia populárneho kvízu Duel!

Najdlhšie vysielaný kvíz na Slovensku sa dočká novej verzie.

Približne už 15 rokov vysiela verejnoprávna televízia na svojej hlavnej stanici Jednotke prakticky nezmenený podvečerný program.

Napriek šachom s vysielacími časmi v minulosti, už v roku 2007 odštartovala svoju dennú zábavno-súťažnú šou 5 proti 5 s Andrejom Bičanom a dokonca ešte o rok skôr v 2006 vedomostný kvíz Duel, ktorý sa stal najúspešnejšou súčasťou jej denného programu.

Jednoduchá súťaž Duel je vôbec najdlhšie vysielaným kvízom na Slovensku, keď prežil viaceré legendy z porevolučných obrazoviek ako Pokušenie, Riskuj či Páli vám to?. Jeho dlhoročná história a divácky návyk sa prejavuje do dnešných dní, keď Duel pravidelne dosahuje v off-time Jednotky najlepšie podiely na trhu.

RTVS pritom v novej sezóne poteší divákov, keď po rokoch predstaví novú verziu svojho populárneho vedomostného kvízu.

Televízia dala zelenú námetu, ktorý sa u nej vyskytol ako súčasť pôvodného kvízu už pred rokmi, no do jeho realizácie sa nikdy nepustila.

Novinkou bude detská verzia kvízu, ktorá sa predstaví pod názvom Duel Junior. 

Súťažiť v nej budú mladí súťažiaci spravidla vo veku od 11 do 15 rokov, určená je totiž pre žiakov 2. stupňa základných škôl, s ktorými si tak aj dospelí diváci budú môcť porovnať vedomosti ešte zo základnej školy.

RTVS s nakrúcaním novej verzie kvízu Duel začne v priebehu leta. Do vysielania by sa tak relácia mala dostať už v najbližšej jesennej sezóne.

Posledne mladým súťažiacim dala priestor na obrazovke komerčná Joj vo vlaňajšom novom kvíze Po škole. Súťažili v ňom však o niečo starší študenti stredných škôl. Relácia na obrazovke vydržala jediný mesiac, čoskoro televízia zároveň ukončila celú sériu pokusov s kvízmi, s ktorými sa minulý rok, ešte pred príchodom Bez servítky, pokúšala vyriešiť problematický podvečer.

Čítať viac...
Nahor