Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

5 proti 5 s novým štúdiom, Bičan nekončí! Spravodajstvo s kompletnou zmenou (náhľady)

Pozrite si zábery na novú scénu 5 proti 5 aj vynovenú grafiku spravodajstva RTVS.

Ešte pred koncom Nikto nie je dokonalý na obrazovke RTVS sa začalo špekulovať o neistej budúcnosti podvečerného rodinného programu telerozhlasu, 5 proti 5. Vďaka úspechu v Tvoja tvár znie povedome sa o Andreja Bičana začala zaujímať Markíza, ktorá mu hneď ponúkla vlastnú reláciu a stal sa aj tvárou Hry o Niké. Bičan sa tak čoraz viac začal spájať s Markízou, pričom neskrýva nadšenie z novej spolupráce.

Aj keď pôvodne vyjadrenia RTVS ešte pred uvedením Bičanovej šou Hviezdna párty vyznievali nejednoznačne, aktuálne je pokračovanie šou 5 proti 5 potvrdené. „Andrej nemá s RTVS exkluzívnu zmluvu, no v 5 proti 5 určite pokračuje. Tento program má trend rastu a výsledky lepšie ako pred dvoma-troma rokmi. Musíme si ho strážiť a investovať doň. Ak takéto veci fungujú a máte porovnateľnú alebo lepšiu sledovanosť ako konkurencia, tak je to skvelá vec. Kto by na ne siahol, nemá to v hlave v poriadku,“ povedal so smiechom pre Nový čas, Václav Mika.

RTVS už skôr odklepla investíciu do obnovy štúdia 5 proti 5, ktoré sa po prvýkrát predstavilo v piatok 16. decembra. Televízia okrem novej vzdušnejšej scény ukázala aj modernejšie snímanie a posunula reláciu bližšie k súčasným trendom. Čo však chýbalo, je nová zvučka.

Ostatný víkend bol pre RTVS plný zmien, nakoľko vyvrcholila kampaň aj na vynovené spravodajstvo. V nedeľu 18. decembra sa v novom šate uviedli prvé relácie Správy RTVS, Góly, body, sekundy a Počasie. Úlohou novej grafiky je zaradiť sa k moderným európskym trendom či zdynamizovať spravodajstvo. Od stolíka sa tak postavili už aj moderátori športu.

Nové štúdio 5 proti 5
5-proti-5-nove-studio-scena-decembre-2016-25-proti-5-nove-studio-scena-decembre-2016-15-proti-5-nove-studio-scena-decembre-2016

Nová grafika spravodajstva RTVS
spravodajstvo-rtvs-nova-grafika-december-2016-studio-ranne-spravyspravodajstvo-rtvs-nova-grafika-december-2016-zahlaseniespravodajstvo-rtvs-nova-grafika-december-2016-headlinespravodajstvo-rtvs-nova-grafika-december-2016-titulokspravy-rtvs-nove-logo-december-2016 spravodajstvo-rtvs-nova-grafika-december-2016-pocasie spravodajstvo-rtvs-nova-grafika-december-2016-goly-body-sekundy spravodajstvo-rtvs-nova-grafika-december-2016-ranne-spravy

Čítať viac...
Nahor