Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľký šok pre Markízu: Ťahák sezóny Rex sa prepadáva, tento štvrtok už v podpriemere! Inkognito späť pri sile

Slovenská adaptácia Komisára Rexa patrila k najväčším ťahákom Markízy pre túto jeseň, tento štvrtok však bola jej najslabším večerným programom v týždni. Inkognito sa vrátilo na jarné čísla.

Slovenský Rex zažíva veľký pád. Seriál, od ktorého si Markíza sľubovala vysoko nadpriemerné výkony, dokázal splniť jej očakávania len pri štarte, keď sa uviedol najlepšie zo všetkých jej jesenných noviniek, no už s treťou časťou je na tom presne opačne. Rex už klesol za všetky hlavné večerné novinky televízie, keď mal padnúť na rating 6,8 % s podielom iba 18,9 %. Rovnaký rating dosiahla v stredu aj Pevnosť Boyard, tej však lepší podiel na trhu zabezpečila značne dlhšia minutáž. Medzitýždenne prišiel seriál o osem desatín ratingu, oproti štartu dokonca o tri ratingové body.

Darilo sa, naopak, Inkognitu, ktoré sa už tento štvrtok dostalo do starej formy. Napodobnilo výkon viacerých vydaní z jari, keď ho malo sledovať 8,2 % divákov s podielom 23,1 %. Joj vo štvrtok vrátila do programu z jari oživenú glosátorskú reláciu Sedem, po letnej pauze ju malo podľa našich informácií sledovať 4,6 % divákov s podielom 17,7 %. Vrátila sa tak na jarných výkonoch. Farma drží štandard, na ktorom sa stabilizuje, prekročila 5 ratingov, v podieli jej to pre skorší vysielací čas oproti predošlým dňom v týždni stačilo na takmer 19 %.

Okrem Sedmičky sa na obrazovky vrátili tiež Zlaté časy na Jednotke. Venované Zdene Studenkovej dosiahli podiely takmer 9 a pod 14 % (12 – 54/12+). V komerčnej cieľovke ich dokonca predbehol štart druhej série Mafiánov s názvom Súmrak bossov, výkony nájdete v samostatnom článku. Z ďalších staníc Rambo III. na Dajto podliezlo 6 %, Nekonečná láska sa hýbala blízko 5 a až na 6,5 %. Terminátor na Plus prekročil 4 %, Kosti na Wau tesne prekonali 5 %, nasledujúce kriminálky CSI sa hýbali okolo 3,5 a blízko 4,5 %.

Rodinné prípady mali podvečer podliezť 23 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja sa dostala nad 17 %. Televízne noviny uhrali 26,5 %, tesný ratingový súboj zviedli už s Krimi, ktoré v podieli dosiahli 25,5 %, rovnaký share dosiahli aj Noviny. Najsledovanejším programom dňa sa v oboch cieľovkách stalo Najlepšie počasie, u mladých ho nasledovalo Inkognito, v celkovom počte divákov Noviny.

 

Čítať viac...
Nahor