Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľký sezónny ťahák Rex končí s tvrdou porážkou: Markíza ho nečakane tento štvrtok sťahuje z programu! (doplnené)

Televízia pristúpila k radikálnemu kroku, tento štvrtok seriál neodvysiela.

Napriek tomu, že sa Markíza vyzbrojila najdrahšou sezónou vo svojej histórii, nedarí sa jej v prime-time dominovať tak, ako očakávala. Najväčším sklamaním je popri Pevnosti Boyard či klesajúcej šou Let´s Dance seriálový Rex, pri ktorom najnovšie Markíza pristúpila k prekvapivému kroku.

Televízia totiž aktuálne z hodiny na hodinu zmenila svoj program a najbližší štvrtok Rexa prekvapivo neuvedie. Miesto neho nasadzuje filmovú premiéru Warren Jeffs: Kazateľ mimo zákon, pri ktorej chce zaujať kontroverzným skutočným príbehom.

Aktualizované: Zmena môže súvisieť so štvrtkovým kvalifikačným zápasom Slovenska so Škótskom na futbalové Majstrovstvá sveta 2018. Jednotka odvysiela priamy prenos od 20:45. Markíza tak môže Rexa náhle stiahnuť z programu jednorázovo pre futbalovú konkurenciu. Rozhodnúť sa tak mohla na poslednú chvíľu po neúspechu Rexa spred týždňa.

Ešte dnes Markíza nový diel Rexa na tento týždeň promovala. Ako nás upozornil pravidelný čitateľ, štvrtkové pokračovanie seriálu televízia avizovala aj v Teleráne, kde bol hosťom Juraj Bača. V živom vstupe ho označovala ešte za úspešný.

Budúcnosť Rexa nateraz nie je známa. Markíza iný vysielací čas nepredstavila, neinformovala ani, či dostane iba týždennú prestávku alebo ho z programu jednoducho vyškrtla. Seriál odštartoval najsilnejšie zo všetkých jesenných noviniek Markízy, no už na ďalší týždeň prišiel o nemálo divákov, pričom jeho prepad pokračoval s každou novou časťou. Po štvrtom dieli, ktorý padol do podpriemeru, pristupuje televízia ku zmene.

Rex sa pravdepodobne budúci štvrtok do programu vráti. V prípade dlhodobého stiahnutia by bol vôbec prvou obeťou jesene. V programe nateraz ostávajú aj Nebezpečné vzťahy, ktoré vykazujú kolísavú sledovanosť blízko priemerov Markízy aj hlboko pod nimi, Joj zas ponecháva vo svojich časoch ako hlboko neúspešnú novinku Super Karaoke, tak zoznamku Take Me Out, ktorá po viacerých neúspechoch túto sobotu razom bojovala o post lídra večera.

 

Čítať viac...
Nahor