Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľký prehľad pondelňajšej sledovanosti: Farma rekordná, uspela premiéra slovenského filmu Fair Play!

Pozrite si veľký prehľad sledovanosti programov vysielaných počas 17. novembra.

Sviatočný deň, počas ktorého sme si pripomínali pamätné protesty za demokraciu a slobodu, priniesol, pochopiteľne, viac divákov pri televíznej obrazovke. Markíze aj Joj sa počas dňa vcelku darilo, u lídra bola najsilnejšia predobedná snímka Fontána pre Zuzanu s podielom takmer 30 %, Vrchní prchni prekročil 27 %, Marečku podejte mi pero zas hodnotu 22 %, podvečerný film Probudím se včera skončil pod 24 %.

Joj bola tiež najsilnejšia ráno, Robin Hood atakoval 22 %, Diabol nosí Pradu skončil nad 21 %, Čiernobiely svet prekročil 16 % a Divočina atakovala 18 %. Jednotka bola počas dňa vlažná, najsilnejší bol dvojdielny taliansky film Tunel slobody s podielmi 6,5 a nad 8 % v 12+. Menším staniciam sa počas sviatku príliš nedarilo, výrazne uspela len Plus s popoludňajším programom. Robin Hood napríklad prekročil 9 %.

SOBOTA: Futbalovo-volebná sobota mizériou pre Joj, Televízne noviny nad 40-kou

Večer sa už odohral známy súboj Búrlivého vína s Panelákom. Oba seriály dosiahli nadpriemerné výkony oproti bežným dňom, denný seriál Markízy dosiahol podľa našich informácií v ratingu 11,6 % pri podieli 28,1 %. V počte divákov rástol aj Panelák s ratingom 7,7 % a podielom 18,5 %. Po ôsmej uspela Jednotka s premiérou slovenského filmu Fair Play a podielom 8,9 % v cieľovke 12 – 54, v ktorej bol film silnejší. Z menších staníc bola najsilnejšia opäť Plus, Terminátor sa štveral k 8 %, Tiene minulosti k 6 percentám. Na Wau uspel večerný film Čiernobiely svet s podielom takmer 3 %.

NEDEĽA: V siedmom nebi po týždni opäť vysoko, pokorilo aj premiéru Markízy

Historicky najsilnejšie vydanie po 21:40 dosiahla reality šou Farma, ktorá si tak pripísala nový rekord. V ratingu sa vyšvihla cez hranicu 10 % na hodnotu 10,1 % a v podieli jej to prinieslo výsledok 32,5 %. Darilo sa aj nasledujúcemu Kredencu s pokračujúcim „škandálom“ s paródiou mena moderátorky Kvety Horváthovej či s paródiou na rapera Ega, skeč šou dosiahla vysoký rating 6,4 % a podiel 30,8 %. Joj bola v tom čase slabá, film Kick Ass neuspel s podielom pod 12 %. Po pol desiatej bola z menších staníc najsilnejšia Feriha na Dome s podielmi nad 7 a 11 %.

Zmienime aj niekoľko programov priamo venovaných Nežnej revolúcii. Dvojka večer odvysielala prenos z odovzdávania Cien pamäti národa, ktorý sledovalo 1,6 % divákov pri obrazovke (12+), nasledujúci dokument o Marte Kubišovej, Magický hlas Rebelky, už v rovnakej cieľovke dosiahol podiel 3,3 %. V noci z nedele na pondelok tiež Dvojka odvysielala špeciálny niekoľkohodinový maratón Nežnej noci v archíve, podľa našich zistení dosiahol vyše 4-hodinový program viac než 5% podiel. Markíza v pondelok po jednej popoludní zas priniesla vlastný dokument Nežná 1989 s podielom 23,5 %.

Čítať viac...
Nahor