Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľký prehľad: Filmová jeseň má byť tento rok poriadne nabitá, toto sú najväčšie premiérové ťaháky Markízy a Joj!

Televízie pre túto jeseň získali viaceré silné tituly, črtá sa jedna z tých zaujímavejších filmových sezón.

Necelý mesiac ostáva do začiatku hlavnej časti televízneho roka. Práve jeseň býva pre televízie kľúčová, a tak sa v tomto období očakáva koncentrácia väčšieho množstva televíznych ťahákov a dôležitých projektov. Tradične je pre televízie dôležitá filmová ponuka, ktorú pre danú sezónu môžu vyskladať. Chýbať nesmú viaceré premiéry, pričom práve pre najbližšiu jeseň televízie nakoncetrovali viaceré silné tituly.

V čase aktuálne premietaného deviateho pokračovania filmovej série Rýchlo a zbesilo v kinách distribútor uvoľnil licenciu pre odvysielanie najnovšej televíznej premiéry zo série Rýchlo a zbesilo 8 (The Fate of the Furious, 2017). Tá sa stane jedným z highlightov sezóny Joj, ktorý do vysielania podľa prvých plánov zaradí už v septembri. V akčnom filme opäť nechýbajú najväčší akční hrdinovia Vin Diesel, Dwayne Johnson či Jason Statham.

Medzi najsilnejšími premiérami Joj bude aj skutočný príbeh muža, ktorý prežil atentát na bostonskom maratóne (Silnejší)

Veľkou premiérou Joj bude aj skutočný príbeh z tragického bostonského maratónu, ktorý otriasol svetom v roku 2013. Dramatický film Silnejší (Stronger, 2017) v hlavnej úlohe s Jakeom Gyllenhaalom prinesie skutočný príbeh muža, ktorý sa stal obeťou bombového atentátu, po ktorom mu amputovali obe nohy, no on zápas o svoj život nevzdal. Televízia bude mať v zálohe aj ďalšiu veľkú emotívnu premiéru vďaka filmu Láska stojí za všetko (Everything, Everything, 2017). Pútať bude i mladšie ročníky s hlavnou hrdinkou sedemnásťročnou Madeline, ktorý žije od malička zavretá v dome a sterilnej izbe, keď jej imunita je natoľko slabá, že nedokáže bojovať s okolitým svetom. Jej život sa zmení, keď sa do susedstva nasťahuje nová rodina aj s chlapcom Ollym, s ktorým sa ale nikdy nemôže stretnúť osobne. Pochopí, že jej život nie je skutočný, a tak sa rozhodne všetko risknúť a opustiť bezpečie domova.

Medzi emotívne premiéry bude patriť aj romantický triler Kým prišla búrka (Adrift, 2017) so skutočným príbehom náhodnej lásky dvoch mladých ľudí, ktorí následne prejdú najväčším peklom ich života, keď musia čeliť jednému z najsilnejších hurikánov, aký bol v histórii zaznamenaný. Joj má pre jeseň tiež pripravenú vojnovú životopisnú drámu Úkryt v zoo (The Zookeepers’s Wife, 2017), do ktorej sa koprodukčne zapojili tiež českí partneri a jednu z postáv v nej stvárnil aj slovenský herec Marián Mitaš. Práve o jeho účasti v tomto filme médiá vo veľkom v minulosti písali, keď sa dostal do hollywoodskej produkcie. Príbeh je posadený do prostredia zoologickej záhrady vo Varšave a obdobia nástupu 2. svetovej vojny, ktorý zasiahol práve Poľsko a rovnako dramaticky zmenilo život hrdinov v zoo.

Joj v najbližších mesiacoch taktiež nasadí najnovšie spracovanie filmového hitu Múmia (The Mummy, 2017) s Tomom Cruiseom, ktorý sa taktiež objaví ako hlavný hrdina akčného komediálneho trileru Barry Seal: Nebeský gauner (American Made, 2017). Matt Damon zas stvárni hlavnú rolu vo veľkej medzinárodnej koprodukcii Veľký čínsky múr (Great Wall, 2016), na obrazovky sa tiež dostane premiéra najnovšieho pokračovania komediálnej série Fakjú, pán profesor 3 (Suck Me Shakespeer 3, 2017), z ktorej prvé dve časti priniesli Joj v reprízach túto jar nadpriemerné čísla. Medzi animákmi má televízia pripravenú známu premiéru Baby šéf (Baby Boss, 2017).

Markíza si bude najviac sľubovať opäť od lokálnych premiér (záber z filmu Po čem muži touží)

Markíza bude svoje hlavné filmové esá opäť nachádzať najmä v česko-slovenských premiérach. Zabodovať podľa Aktuality.sk bude chcieť s premiérou tohtoročnej komédie LOVEnie (2019), a to najmä prostredníctvom jej hlavnej hrdinky Evy „Evelyn“ Kramerovej. Tá aj najbližšiu jeseň bude tvárou Markízy vďaka moderovaniu jedenástej série Farmy. V komédii hrajú tiež Ester Geislerová, Veronika Žílková či tvár konkurenčnej Joj Jakub Prachař, ktorý aj na jeseň pokračuje v porote Česko Slovensko má talent. Samotný film rozpráva príbeh Elišky, ktorá sa dočkala svojej veľkej chvíle. Stojí pred oltárom na vlastnej svadbe, kde jej však miesto „áno“ ženích zo svadby utečie. Zdrvená Eliška nachádza útechu vo svojej kamarátke Evelyn, ktorá presne vie, čo treba robiť a dáva jej návod, ako si nájsť správneho chlapa.

Zabodovať bude Markíza chcieť aj s premiérou českej komédie Po čem muži touží (2018), ktorá sa inšpirovala kultovou americkou romantikou Po čom ženy túžia s Melom Gibsonom. V českom spracovaní si zahrala aj Táňa Pauhofová spoločne s Annou Polívkovou, Jiřím Langmajerom, Ester Kočičkovou alebo Jiřím Havelkom. Treťou lokálnou premiérou televízneho lídra bude romantická komédia s  Lenkou Vlasákovou, Vilmou Cibulkovou či Sašom Rašilovom Večně tvá nevěrná (2018).

Zo zahraničných filmov bude patriť medzi hlavný ťaháky Markízy nový film s Jackie Chanom Stopy spravodlivosti (The Foreigner, 2017). Rodina majstra bojových umení sa stala obeťou militantov IRA. Pri teroristickom útoku zabili jeho dcéru a kým polícia prípad nerieši, Jackie Chan sa vydáva zistiť pravdu na vlastnú päsť. Herec z Hong Kongu sa zároveň na jeseň objaví aj v ďalšej premiére Srdce z ocele (Bleeding Steel, 2017).

Úspech bude televízia očakávať od trileru Anjel pomsty (Peppermint, 2018), ktorý prináša obľúbený koncept akčnej hrdinky, ktorú ženie vpred pomsta. Pri brutálnom útoku totiž zabili jej manžela aj dcéru, no vrahov nikto nepotrestá. Pozornosť divákov si bude sľubovať Markíza rovnako od akčnej premiéry 22. míľa (Mile 22, 2018) v hlavnej úlohe s Mattom Damonom. Ako agent tajnej jednotky CIA musí dopraviť s pomocou špeciálneho tímu „zásielku“ – policajta, ktorý disponuje mimoriadne citlivými informáciami a do cieľa ho musí dostať skôr, než ich nepriatelia. Vo filme Atomic Blonde (2017) sa zas stretnú Charlize Theron a James McAvoy. V období Studenej vojny v Berlíne je Theron vyslaná britskou tajnou službou, aby vyšetrila vraždu svojho kolegu a vypátrala zradcov.

Na Markíze sa objaví taktiež Pierce Brosnan v akčnom filme Posledné zúčtovanie (Final Score, 2018), televízia zo Záhorskej Bystrice má zároveň taktiež v zálohe film s témou prírodného živla vďaka trileru V oku hurikánu (The Hurricane Heist, 2018) o skupine gangstrov, ktorá pre zamaskovanie veľkej lúpeže chce využiť práve prichádzajúci hurikán.

Filmová Joj Cinema medzi premiéry zaradí aj fantazijnú sci-fi komédiu s Cate Blanchett (Tajomstvo domu s hodinami)

Joj zverejnila aj zoznam hlavných premiér pre svoj filmový kanál Joj Cinema. Tam plánuje v česko-slovenskej premiére odvysielať snímky ako Vlčie volanie (The Wolf’s Call, 2019), Tajomstvo domu s hodinami (The House with a Clock in Its Walls, 2018), Všetky prachy sveta (All the Money in the World, 2017), Nádych pre lásku (Breathe, 2017) alebo Nebezpečná láskavosť (A Simple Favor, 2018). Všetky filmy televízia kúpila aj pre svoj hlavný kanál do budúcna.

Čítať viac...
Nahor