Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľký prehľad: Čo ponúknu všetky stanice Markízy a Joj spolu s Jednotkou v júli? (porovnanie štruktúr)

Portál Mediaboom.sk pre vás pripravil podrobný prehľad večernej ponuky všetkých staníc Markíza Group a Joj Group spoločne s Jednotkou RTVS počas prvého letného mesiaca. V prehľadných tabuľkách si môžete program priamo porovnať.

Letné štruktúry slovenských staníc sú viac-menej známe. Aby ste mali dokonalý prehľad v tom, či si počas leta budete mať z čoho vybrať, pripravili sme pre vás prehľadný sumár večerných programov slovenských staníc a programové tabuľky, vďaka ktorým budete vedieť, čo ktorá stanica v ktorý deň ponúkne.

Pondelkový večer bude veľmi rôznorodý. Markíza sa rozhodla staviť na zábavu, ktorú divákom ponúkne prostredníctvom komédie a následného reprízového sitkomu Sekerovci spoločne s pôvodnou zábavnou reláciou Naši ma zabijú. Joj okrem krimi seriálu Knight Rider, ktorý nasadzuje okrem pondelka aj v utorky a štvrtky o 20:30, uvedie premiérovú hororovú sériu Dracula, ktorá je najnovším spracovaním predlohy o krvavom grófovi. Aj Jednotka prerozpráva príbehy známej postavy, keď uvedie britský dobrodružný fantasy seriál Sindibád. Hlavnú filmovú ponuku po ôsmej na Jednotke obsadia rôzne filmové žánre, chýbať nebude talianska produkcia, pričom posledný júlový pondelok uvedie RTVS rakúsko-český film aj s Jurajom Kukurom Sarajevo ku 100. výročiu začiatku 1. svetovej vojny.

Dajto sa v pondelky zameria na napätie a akciu, Pluska bude pokračovať klasickými kriminálkami CSI, pričom do vysielania vráti pozastavený seriál Homeland. Doma v pondelky a v stredy uvedie nový krimi seriál Oddelenie závažných zločinov, ktorý je spin-off seriálu Closer. Zároveň pokračuje s telenovelou Fatmagul v tradičnom nastavení od pondelka do štvrtka v dvoch častiach od 21:30. Wau sa pokúsi o 20:30 nadviazať na rodinné seriály Búrlivé víno a Panelák, ktoré v lete dostanú pauzu. Jej hlavným letným programom bude pôvodný romantický seriál Nevinní, ktorý mal premiéru v rokoch 2011 – 2012 na Joj. Nasledovať bude kultový seriál Baywatch, pričom epizódy na Wau budú reprízami tých, ktoré ponúkne Joj o 13:00. Nákupné maniačky sa oproti štandardnému nastaveniu posunú o vyše polhodinu na čas 22:05.

(POZNÁMKA: Programové tabuľky sú zostavené na základe programových plánov televízií, cenníkov reklamy a informácií nášho portálu. Odrážajú najčastejšie plánované zloženie štruktúr staníc, v niektoré dni môže byť program odlišný. Tabuľky nezahŕňajú zápasy MS vo futbale vysielané na Jednotke, ich kompletný rozpis si môžete pozrieť v tomto článku.)

pondelok-jul2014-markiza_joj_jednotka

pondelok-jul2014-plus_doma_dajto_wau

Ako sme vás už na našom webe ako prví informovali, Markíza v utorky a štvrtky vyskúša uspieť s reality šou Extrémne premeny. Na dvojhodinové chudnutie o 22:30 nadviaže líder seriálovou krimi novinkou Sherlock a Watsonová, viac si o seriáli môžete prečítať tu. Joj prinesie krimi večer s Knight Riderom, piatou sériou Vtierky Castle a novinkou Finder, ďalším seriálovým spin-offom, tento raz obľúbenej série Kosti. Jednotka v prvý júlový utorok prinesie po ôsmej vyvrcholenie druhej série seriálu Grand Hotel, v ďalšie utorky už zreprízuje zábavnú reláciu Nikto nie je dokonalý. V druhej polovici júla Jednotka uvedie premiérový seriál Kapitán Cain a reprízu španielskeho dobrodružného seriálu Piráti.

Utorky na Dajto budú aj počas leta patriť komédiám, Plus si okrem kriminálky CSI zachová dokumentárne okno o 21:30. Série o 2. svetovej vojne však nahradí dokumentami o najväčších katastrofách sveta. Doma bude po ôsmej pokračovať krimi seriálom Šiesty zmysel, ktorý si nepleťte s novinkou Joj Finder, ktorá nesie rovnaký podtitul.

utorok-jul2014-markiza_joj_jednotka

utorok-jul2014-plus_doma_dajto_wau

V stredy Markíza staví na romantické komédie. Joj sa pokúsi alternovať dvomi dielmi dobrodružného sci-fi seriálu Terra Nova (viac podrobností o letných seriáloch Joj), pokračovať bude aj jarnou novinkou Kravaťáci. Seriálom bude patriť aj večer na Jednotke, ktorá pripravila pre divákov akčnú krimi novinku Crossing Lines, v ktorom je tím európskych detektívov na stope sériovým zločincom. Nasledovať bude taliansky krimi seriál Obdobie zločinu.

Toto leto sa na Plusku po dlhšom čase vrátia úspešné filmy s Budom Spencerom. Do ponuky staníc Joj sa po čase vráti aj Kriminálka San Francisco, ktorá zažila úspešnú premiéru na Jojke v roku 2007. Seriál s originálnym názvom Killer Instinct pomenovala Joj podobne ako série CSI, čím mu v tom čase zabezpečila dostatočnú pozornosť u divákov. Dajto zas v  stredy ponúkne dvojporciu trilerov.

streda-jul2014-markiza_joj_jednotka

streda-jul2014-plus_doma_dajto_wau

Štvrtková ponuka slovenských staníc v mnohých časoch kopíruje tú z utorka. Joj však po Knight Riderovi odvysiela dva nové seriály – dramatickú sériu Dvojičky a mysteriózny sci-fi seriál Dotyk. Jednotka počas júla ponúkne vo štvrtky po ôsmej dva seriály – reprízovú taliansku sériu o žene, ktorá stratila pamäť, Žena, ktorá sa vracia, a premiérovú minisériu Koniec prehliadky. Nasledovať bude americké spracovanie britskej kultovej série Prime Suspect, Hlavný podozrivý – Newyorské prípady. Dajto pokračuje v tradičnom štvrtkovom okne, kedy vysiela svoj Film týždňa.

stvrtok-jul2014-markiza_joj_jednotka

stvrtok-jul2014-plus_doma_dajto_wau

V piatky sa Markíza opäť zameria na zábavu, keď využije odľahčenú náladu pred blížiacim sa víkendom a zaradí české komédie. Joj prinesie úplne odlišný žáner prostredníctvom premiérového historicko-dramatického fantasy seriálu Camelot, vždy v dvoch častiach za sebou. So seriálmi sa Joj v piatky zatiaľ priveľmi nedarilo, z prime-time hlavného kanála Joj Group sa po čase lúčil rozprávkový dramatický seriál Kde bolo, tam bolo, aj komediálne Prefíkané slúžky. Jednotka bude chcieť aj v cez leto udržiavať piatkové zábavné okno a to rovno premiérovými titulmi. Vedomostnú šou Čo ja viem potiahne až do piatka 11. júla, pričom uprostred mesiaca (od 18. júla) ju nahradí letnou novinkou NAJ dedina. Podľa prvých informácií pôjde o projekt Martina Nikodýma, ktorý bude cestovať po Slovensku a odhaľovať zaujímavé miesta našej krajiny. NAJ dedina bude zároveň nábehovým formátom pre šou Milujem Slovensko, ktorá sa začne v lete natáčať a na jeseň sa vráti na obrazovky.

V piatok aj sobotu Pluska ponúkne filmový večer. Žánrovo sa filmové okná pravdepodobne profilovať nebudú, prvý júlový piatok bude patriť komédiám. Na Dome pokračujú klasické piatkové premiérové seriály, o 22:30 sa vráti do programu nový Dallas. Dajto sa v piatky bude profilovať dobrodružným žánrom, na Wau v piatky Nevinných vystriedajú reprízové relácie Jojky, stanica začne so špeciálom Páli vám to.

piatok-jul2014-markiza_joj_jednotka

piatok-jul2014-plus_doma_dajto_wau

V sobotu si budete môcť poväčšine oddýchnuť pri komédiách a zábavných reláciách. Komédie po 20:30 ponúknu Markíza aj Joj, Wau po repríze Áno, šéfe s Jarom Žídekom z Joj po dlhšom čase vráti zábavnú reláciu so Sajfom Webmaster. Pred reláciou so zábavnými videami z internetu by o 21:00 mali dostať priestor zábavné relácie Joj, v prvý júlový piatok zreprízuje jednorázovú zostrihovú reláciu Mixér.

Dajto drží aj v lete tradíciu „víkendového napätia“ s dvojporciou krimiseriálu NCIS: Las Angeles, Doma tradične ponúkne romantické filmy. Jednotka v lete nebude pokračovať s Poštou pre teba ani Pravdivými príbehmi Katky Brychtovej, počas letnej pauzy obľúbenú dvojicu programov nahradí drámami a historickými snímkami.

sobota-jul2014-markiza_joj_jednotka

sobota-jul2014-plus_doma_dajto_wau

Posledný deň v týždni bude na väčšine staníc filmový, to svoje by si mali nájsť fanúšikovia akčného, dobrodružného, komediálneho aj romantického žánru. Jednotka si udrží súčasné nastavenie, kedy v nedeľu večer ponúka minisérie. Už na jeseň by však nedeľný prime-time mal opäť patriť pôvodnému seriálu. Po Kolonáde, ktorá sa dočká pokračovania, uvedie novinku s Vladom Kobielskym či Zuzanou Mauréry Tajné životy. Na Plus by už televízia z Koliby mala konečne odvysielať celú reality zoznamku Láska na celý život, nasledovať bude séria dramatických skutočných príbehov z roku 2009 Ako som prežil.

nedela-jul2014-markiza_joj_jednotka

nedela-jul2014-plus_doma_dajto_wau

Foto: seriál Sherlock a Watsonová (Elementary)

Čítať viac...
Nahor