Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľký pondelok Markízy sa premenil na nočnú moru: Divoký Zapadákov rapídne klesal, vybuchli Kredenc aj Kávomat!

Inkognito s novým rekordom, taktiež sa však nezaobišlo bez kritických ohlasov.

Veľká zábavná pondelková nádielka, od ktorej si Markíza sľubovala zvýšenie diváckej pozornosti, dopadla katastrofou. Televízia nedokázala divákov presvedčiť s novinkami a neprilákal ich ani návrat Kredenca.

Vlna kritiky, ktorá sa zniesla na westernovú komediálnu novinku, a ktorú sa Markíza snažila tlmiť skrývaním negatívnych komentárov, sa prejavila aj na sledovanosti. Divoký Zapadákov podľa našich informácií v priebehu vysielania výrazne klesal a o divákov prichádzal v celom priebehu. Priemerne si jeho prvý diel malo pozrieť 7,3 % divákov pri podieli 19,8 %. Markíze sa podarilo mimoriadne intenzívnou kampaňou nalákať ku štartu seriálu nadpriemerné množstvo divákov, viac ako tretina ho však nedopozerala. To sa odrazilo na nábehu pre Kredenc, ktorý zároveň neprilákal vlastných divákov, vôbec neuspel s podielom len pod 16 %. Potvrdil tak klesajúci trend z jesene, kedy sa prepadával do podpriemerov.

Markíze nevyšla ani druhá novinka Kávomat – Miestny úrad Hodrušany. Skeč šou podobne ako Divoký Zapadákov vo svojom priebehu prichádzala o nemálo divákov, jej priemer sa zastavil na hlboko podpriemernej hodnote 13,5 %. Televízia si od programu sľubovala oveľa lepšie výkony, posmeliť ju mal pilotný diel, ktorý vysoko uspel. Taktiež však od neho diváci odchádzali, pomohol mu k tomu vysoký nábeh z Kredenca. Markíza mala vyrobiť okolo 20 častí Kávomatu.

Napriek nástupu veľkého zábavného pondelka Markízy ešte posilnilo Inkognito. To dosiahlo svoj nový rekord, keď v ratingu malo ísť až na 9,7 % s podielom 26,8 %. Identický share mala uhrať aj reprízová časť. Aj Joj v pondelok zaznamenala kritické ohlasy, keď do Inkognita zakomponovala novinku – kapelu, ktorá zafungovala v silvestrovskom dieli. V bežnom vydaní sa však divákom jej prítomnosť nepozdávala, keď pôsobila rušivo.

Z menších staníc bodovala Doma a jej Vymenené životy pri podieloch pod 7 a 9 %, Elitní zabijaci na Dajto tesne prekročili 6 %. Svet pod hlavou na Plus uhráva už len vlažné výkony, šiel pod 4 %, nedarí sa nasledujúcej kriminálke Dr. Dokonalý, ktorá podliezla len dvojku. Kriminálky CSI na Wau sa hýbali pod 4 a 5 %.

Podvečer Moja mama varí lepšie ako tvoja uhrala 22 %, Susedské prípady sa dostali nad 15 %. Televízne noviny po ich nábehu tesne preliezli 24 %, Noviny šli nad 27 %. Najsledovanejším programom dňa sa stalo Najlepšie počasie s Inkognitom.

Čítať viac...
Nahor