Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľký piatok pre Joj, s hlavnou premiérou Dobrý dinosaurus zabodovala! Sobotu vyhral animovaný Hotel Transylvánia 2

Animovaným premiéram sa na tieto veľkonočné sviatky darilo, Joj aj Markíza s tým svojim vyhrali večer.

ŠTVRTOK: V prvý prázdninový večer sa vyšvihla Markíza s Hornou Dolnou, ktorá sa jej odrazila od dosiaľ najslabších čísel seriálu a uhrala okolo 10 ratingov s podielom nad 27 %. Vysoko sa už dostalo aj nasledovné Dobre vedieť, ktoré získalo podobne 27 %. Inkognito na Joj od prechodu Hornej Dolnej z pondelka na štvrtok zoslablo, blížiť sa malo k hranici 6,5 ratingu pri podieli okolo 17 %. Joj výnimočne vo štvrtok pre veľkonočné sviatky odvysielala Veľký balík, v tento deň s ním ale padla len pod 13 %.

Dajto večer odštartovalo ďalší zo svojich seriálových maratónov, tentokrát predstavilo sériu Cestovatelia v čase. V prvý večer sa s ňou hýbalo pod a nad 4 %, až v nočnom čase sa vyšvihlo nad sedmičku. V prime-time bola medzi menšími najsilnejšia Wau s klasickou zostavou kriminálok, uhrala s nimi podiely okolo a pod 5 % a až 5,5 %. Telenovela Nikdy ťa neopustím na Doma sa hýbala pod a nad 4 %, Brána bojovníkov na Plus šla pod 4 %.

Podvečer dosiahli Oteckovia netradične nižší rating pod 9 %, celkovo však bolo pri obrazovke menej divákov, nakoľko podielovo uhrali silných 36,5 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja prepadla s iba vyše 10 %. Televízne noviny sa hýbali okolo 28 %, Noviny nad 20 %, celkovo však vyhrali s takmer 510-tisíc divákmi, TN-ky si malo pozrieť menej ako 470-tisíc divákov.

PIATOK: Joj postavila svoju veľkonočnú grafiku na animovanej premiére Dobrý dinosaurus, ktorú odvysielala hneď v prvý zo sviatočných večerov. Televízii sa jej s ňou podarilo vyšvihnúť najvyššie z celých veľkonočných sviatkov, keď si ju pozrelo až 9,8 % divákov s podielom 25,3 %. Markíza uhrala priemer so svojou premiérou skutočného príbehu V srdci mora pri ratingu 8 % a podieli pod 22 %. Uhrala tak viac ako s Milenkami. Jednotka sa s dvojdielnym filmom Biblia: Ježiš dostala na 9 % vo svojej univerzálnej cieľovke.

Krajina strelcov na Plus prekročila 5 %, seriálový maratón Cestovatelia v čase na Dajto pokračoval vlažnými výkonmi medzi 3 – 4 %, o desiatej večer stúpol na takmer 5 %. Sviatočnú sériu uviedla túto Veľkú noc aj Doma, trojdielna Rebelka z dobrej rodiny odštartovala na takmer 4 %. Navyše aj Wau na sviatky spustila svoj seriálový maratón, s premiérovou druhou sériou seriálu Tyran však v prvý večer neuspela pri podieloch len okolo a pod percentom.

Oteckovia sa podvečer ťahali k ratingu 10,5 % s podielom 31,5 %, animovaná Veľká šestka na Joj uhrala 13,5 %. Nasledovný veľkonočný špeciál Doby ľadovej popri Oteckoch prepadol len s deviatimi percentami. Televízne noviny sa dostali nad 28 %, Noviny pod 24 %. V celkovom publiku si Televízne noviny malo pozrieť pod 600-tisíc divákov, Noviny zas takmer 590-tisíc.

SOBOTA: Kým v piatok sa s animovanou premiérou darilo Joj, v sobotu s tou svojou uspela Markíza. Hotel Transylvánia 2 jej vyniesol rating 8,8 % s podielom pod 24 %. Joj nevyšla druhá sviatočná premiéra Muž na pravom mieste, podliezla ňou len 14 %. Plus s filmom Periskop hore a dole šla pod 7 %, Rebelka z dobrej rodiny na Doma pokračovala s 3 %. Dajto zabodovalo najmä v noci s boxerským duelom Joshua – Parker, celý prenos, ktorý začal už po ôsmej, dosiahol priemerne podiel 10 %. Wau ďalšie časti seriálového maratónu Tyran prekročili percento.

Joj podvečer s animovanou klasikou Hľadá sa Nemo prekročila 15 %, Markíza hlboko spadla so Smotánkou a podielom len cez 14 %. Televízne noviny jej po nej padli len nad 20 %, Noviny vyhrali súboj aj v komerčnej cieľovke, podielovo šli na 22,5 %. Celkovo si ich malo pozrieť takmer 455-tisíc divákov, TN-ky si malo vybrať 405-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor