Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľký návrat Vikingov Joj vôbec nevyšiel! Farma potvrdila silný nástup (aktualizované)

Joj v pondelok odštartovala druhú sériu Vikingov, tí jej spôsobili smútok. Televízii nevyšla už druhá veľká premiéra jesene.

To, čo fungovalo začiatkom tohto roka pred štartom jarnej sezóny, vôbec nevyšlo s nástupom jesennej štruktúry. Veľký akvizičný ťahák Jojky, druhá séria Vikingov, nedokázala zopakovať úspech prvej série, ktorá v priemere nepodliezala dôležitú hranicu 20 %. Prvé dve časti novej série, ktoré Joj spremiérovala v pondelok od 20:30, získali len slabé podiely na úrovni 11 – 12 %. Potvrdzuje sa tak trend už z jari, keď televízii prestávajú fungovať akvizičné seriály.

Markíza si počas Vikingov zabezpečila istý nadpriemer, keď Búrlivé víno dosiahlo podľa našich informácií výkon okolo 28 % a prvý ostrý deň na Farme získal podiel okolo 30 %. Farme sa podarilo udržať aj dôležitú ratingovú hranicu 9 %, ktorú úspešne prekročila s úvodnou predstavovacou časťou.

Ak si Farma udrží tieto nadpriemerné čísla, Markíza bude mať zabezpečené vysoké čísla počas celého pracovného týždňa. Od pondelka do štvrtka ponúka o 20:30 Búrlivé víno, za ktorým nasledujú klasické dni na Farme, v piatok o 20:30 sa odohráva v reality šou Duel. Joj od pondelka do štvrtka o 20:30 konkuruje Panelákom, v pondelok o 21:30 plánuje vysielať Vikingov, v utorok pokračuje s Vtierkou Castle, v stredu rátala s federánou Talkshow Jana Krausa, jej premiérová časť však dosiahla len podiel 13,5 %. Štvrtky budú patriť pôvodnej seriálovej novinke Dr. Ema, v piatky o 20:30 vyskúša televízia komediálny seriál ČT Neviditeľní.

Markíze vyšiel celkovo sviatočný pondelok, keď sa s celou filmovou ponukou už od siedmej ráno pohybovala okolo úrovne 30 %, podvečerná Dívka na koštěti dokonca prekročila hranicu 33 %. Tento silný podiel hneď pocítili aj Televízne noviny, ktoré sa vďaka silnému nábehu bez problémov dostali na hodnotu 40 %. Oddnes štartuje Markíza tretiu sériu seriálu Chlapi neplačú, od ktorého očakáva pravidelné podiely okolo 30 %. Včerajšie výsledky sledovanosti dokázali, že by sa s takýmto nábehom Televízne noviny vrátili do jarnej formy.

Krimi aj Veľké Noviny sa v pondelok v konkurencii TN nedostali vyššie ako nad 22 %. Večer sa darilo aj snímke Lidice na Jednotke s podielom nad 11 % v 12 – 54 %. Pluske vyšiel film Mamy na Mars s podielom nad 6 %, Zradná hlbočina na Dajto uhrala ešte viac (okolo 7 %), Dome sa darilo až s Ferihou a podielmi nad 5 a takmer 9 %.

Čítať viac...
Nahor