Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľký jarný ťahák skončil sklamaním: Kameňák ukončia Markíza s Novou už v polovici!

Televízie od mája s Kameňákom už nepočítajú. 

Aj ako vôbec najväčší jarný ťahák medzi televíziami označovali najmä české médiá plánovaný štart seriálového spracovania kultovej filmovej série Kameňák, ktorá sa vôbec prvýkrát na plátnach kín objavila v roku 2003. Premiéry filmov pritom na televíznej obrazovke dosahovali mimoriadne výkony sledovanosti, čím si od prípravy seriálu televízie veľa sľubovali.

Očakávania ako Markízy, tak ani Novy sa nakoniec nenaplnili. Posledne si mal seriál pripísať podiely v komerčnej cieľovke okolo 20 % na Slovensku, resp. okolo 22 % v Česku. Kým u našich susedov sa dokáže dostávať aj vyššie a takéto číslo je jeho minimum, na Slovensku už padol aj značnejšie pod dvadsiatku.

Televízie pritom pred štartom Kameňáku ohlásili prípravu celkovo 16 epizód. Tie by im vydržali v celej dĺžke jarnej sezóny, až do júna. Skončil by pritom akurát s koncom sezóny.

Markíza a Nova však Kameňák tak dlho uvádzať nebudú. Televízie už v najnovších programových plánov informovali, že od mája s komediálnym seriálom viac nepočítajú a jeho vysielanie v jarnej sezóne ukončia priamo v jeho polovici odvysielaním 8. epizódy práve tento piatok. Budúci týždeň so seriálom pre sviatočný Veľký piatok nepočítali, filmy však budú nasadzovať následne aj od mája.

Televízie však podľa viacerých správ už mali absolvovať naplánované nakrúcanie. Zvyšných 8 epizód by tak mali mať v zálohe. Kedy ich však nasadia, je otázne.

Markíze by sa v budúcej sezóne vytvoril napríklad priestor po pondelňajších Susedoch, kde aktuálne vysiela Kuchyňu, Markíza však ráta s ďalšou sériou Farmy, ktorá by tak vyplnila jej druhé večerné pásmo. Pri pohľade na aktuálnu sezónu by však realizáciu nákladnej reality šou ani nepotrebovala, nakoľko má program, ktorým vie vyplniť tieto sloty. Navyše ešte stále neuviedla ani všetky programy, s ktorými už v tejto sezóne rátala, ako napríklad veľkú novinku Svadba na prvý pohľad.

Čítať viac...
Nahor