Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľký článok: Éra NAHÝCH reality šou vypukla naplno! Pozrite sa, kde všade sa už ľudia vyzliekajú! (videá)

Rande naslepo je už out! Najnovšie sa môžete zoznámiť rovno naholo, a aby vám nebolo málo tak pred televíznymi kamerami. A komu stále nebude stačiť, môže si bez zbytočných kusov oblečenia nájsť aj bývanie.

Naked and Afraid
Bez hanby vyzliecť účastníkov šou sa rozhodla ešte minulý rok dokumentárna stanica Discovery. Samotný formát neprináša nič exkluzívne, postavený je na ošúchanom modeli „stroskotancov“, ktorí musia prežiť na opustenom ostrove. Ešte nikdy však nebojovali o „holé“ životy tak ako teraz.

Každá epizóda šou zachytáva život dvoch stroskotancov – muža a ženy. Tí sa stretávajú na dohodnutom mieste a po dobu 21 dní musia úplne nahí prežiť v prírode a svojpomocne si v divokej prírode postaviť prístrešok, zaobstarať vodu či jedlo.

Discovery šou vysiela od júna minulého roka, pričom prvú epizódu si pozrelo 4,15 milióna Američanov. Prvá séria obsahovala celkovo osem dielov, pričom priemerne dosiahli sledovanosť 2,7 milióna. Druhá séria so siedmimi časťami poklesla na úroveň 2,14 milióna divákov a aktuálne vysielaná tretia séria, ktorá vyvrcholí siedmou časťou už túto nedeľu, dosahuje zatiaľ najslabší priemer – 1,8 milióna divákov.

Natáčanie reality šou prebieha na rôznych miestach a kontinentoch. Tvorcovia zavítali už aj na Fidži, Madagaskar, Maledivy či do Tanzánie. Od druhej série je súčasťou šou aj nočná talkshow Naked After Dark vysielaná po každej epizóde, v ktorej stroskotanci hovoria o zážitkoch z divočiny. Súčasťou sú aj neodvysielané zábery.

Ukážka z reality šou Naked and Afraid

Adam hľadá Evu (Holandsko: Adam zkt Eva, Nemecko: Adam sucht Eva, anglický názov: Adam looking for Eve)
Pôvodom holandský formát Adam hľadá Evu sa stal priekopníkom v spojení formátu zoznamky a nevinnej prirodzenej nahoty. Právom si tak drží status najznámejšej nahej šou, ktorá sebavedomo expanduje do sveta. Po prvý raz sa na televízne obrazovky dostala iba tento rok prostredníctvom stanice RTL 5, druhej stanice RTL Group v Holandsku.

Princípom šou je, že sa na opustenom ostrove ďaleko od civilizácie zoznamuje dvojica, ktorá pred sebou zahadzuje všetky fyzické zábrany. Zápletkou celého zoznamovania je, že uprostred rande je hlavnému aktérovi predstavený druhý kandidát. Samozrejme, rovnako obnažený. Boj o nefalšovanú lásku sa môže začať.

Šou sa už chystá vysielať aj nemecká stanica RTL pod názvom Adam sucht Eva. Užiť si ju tak budeme môcť aj v našich končinách a ktovie… čochvíľa možno budú zoznámenia chtiví naháči hovoriť po slovensky.

Ukážka zo šou Adam hľadá Evu – a pozor, bez cenzúry (18+)

Dating Naked
Aj americká stanica VH1 v rámci svojich pravidelných reality šou stavila na nahú zoznamku. Prináša vlastnú verziu, pričom ju nasadila práve počas aktuálnych horúcich dní ako letnú šou. Jej premiéry vysiela vo štvrtky o 21:00, pričom šou odštartovala uprostred júla. Premiéra prvej epizódy sa však napriek kontroverznému charakteru nestretla s takou diváckou odozvou, na akú je stanica pri svojich šou zvyknutá. Priemerne sa reality formáty dokážu hýbať okolo milióna divákov, tie najsledovanejšie aj okolo dvoch miliónov. Premiéru Dating Naked sledovalo len 826-tis. Američanov. Stanica však šou reprízuje hneď v ten večer o jedenástej a s touto reprízou už narástol počet divákov na 1,3 milióna.

Tvorcovia v anotácii šou hovoria, že napriek tomu, že je ľudstvo prostredníctvom internetu prepojené tak ako nikdy, čoraz menej sa ľudia skutočne poznajú. Zoznamku Dating Naked označujú ako nový sociálny experiment, v ktorom pred tým, než ľudia otvoria svoju dušu, odhalia všetko ostatné.

Rovnako ako šou Adam hľadá Evu aj táto zoznamka prebieha na ostrove ďaleko od civilizovaného sveta. Jej princípom je, že na ostrov prichádzajú dvaja ľudia, ktorí celkovo absolvujú tri nahé rande, vrátane toho spoločného. Po absolvovaní nahých stretnutí sa musia rozhodnúť, s kým by v randení chceli pokračovať aj po návrate do civilizácie.

V prípade tejto šou stojí za zmienku aj virálne video, ktoré zaujalo a pobúrilo zároveň. Stanica VH1 ho na internet zavesila tri dni pred štartom šou a na verejnosti v ňom tancujú, ako inak, naháči.

Prvá epizóda šou Dating Naked – tento raz už cenzúrovaná

Virálne video k šou Dating Naked

Buying Naked
Ani lifestylovú televíziu TLC neobišlo nutkanie vyzliecť účinkujúcich v jednom z programov. V relácii Buying Naked sa rozhodla pomôcť nudistom nájsť ich vysnívané bývanie, v ktorom by spokojne mohli napĺňať svoju potrebu existovať bez zbytočného šatstva. A nahí nový domov aj hľadajú.

Relácia sa zameriava na „hlavné mesto nudizmu v Amerike“ Pasco County na Floride, kde žije početná komunita nudistov a zriadených tu má niekoľko nudistických parkov a rezortov. Reality pre obnažených klientov zháňa tím Jackieho Youngblooda, ktorý sa špecializuje na predaj domov práve pre nudistov. Ako sa môže uživiť? Úplne jednoducho. Bežné práce ako upratovanie, varenie či aj obyčajné prechádzanie sa po dome môže byť pre nudistov nebezpečné. Stačí jeden „šikovne“ umiestnený ostrý roh v kuchyni a o bolesť je postarané. A práve tu na scénu prichádza Jackie s jeho tímom, ktorý okrem správnej lokality za rozumnú cenu vyhľadáva v prvom rade bezpečnosť.

Prvá časť relácie Buying Naked

Naked Vegas
Na záver sme si nechali reláciu, ktorá sa už na nahé telá pozerá ako na umelecký objekt. Relácia Naked Vegas priniesla na televízne obrazovky umenie body painting (maľovanie na telo). Tím Reda Belmonta z Las Veags prichádza s inovatívnymi prvkami a dokazuje, že aj na telo ide namaľovať skutočne čokoľvek.

Reláciu vysielala americká stanica Syfy, ktorá sa špecializuje na sci-fi, fantasy, reality či hororové programy. Dočkala sa iba šiestich častí vysielaných od októbra do decembra minulého roka.

Ukážka z relácie Naked Vegas s témou „zombie svadba“

Čítať viac...
Nahor