Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľký boj medzi televíziami začne už v januári! Najväčšie projekty odštartujú ako prvé!

Kľúčové projekty jarnej sezóny sa na obrazovky dostanú hneď v úvode nového roka.

Markíza aj Joj sa pripravujú na ostrý súboj už od januára. Televízie medzi sebou vedú taktické boje, ktoré môžu rozhodnúť o rozložení síl v hlavnej časti sezóny.

Najväčší súboj sa po dlhšom čase odohrá v najsledovanejšom slote. Joj je už pripravená na nasadenie svojej najočakávanejšej novinky, seriálu Divoké kone, ktorý má ambíciu významnejšie oslabiť najsledovanejší seriál na Slovensku, Búrlivé víno. Hit Markízy zažíva rozpačité obdobie, keď síce ešte stále dokáže dosahovať vysoké ratingy okolo úrovne 11 %, no čoraz častejšie sa jeho výkon posúva smerom k desiatke a v podieli stále menej pravidelne dosahuje tridsať percent. Tvorkyňa seriálu, Danica Haláková, si v minulosti posťažovala na znižovanie jeho kvality, kým seriál Chlapi neplačú bol stvorený pre dennú periodicitu, Búrlivé víno nie. To malo sťažovať situáciu ako tvorcom za čias Halákovej tak tým súčasným.

Aj budúcu jar však bude Búrlivé víno hlavným programom lídra, ktorý vie, že si zaváhanie nemôže dovoliť. Aj preto podľa informácií z prostredia televízie Markíza pošetrila pár častí seriálu, aby s ním mohla vyrukovať na obrazovky v novom roku v rovnakom čase, čo Joj odštartuje svoju seriálovú novinku. Markíza by týmto krokom nedarovala novinke Joj žiadny voľný priestor. Divoké kone pri tom majú podľa prvých informácií a cenníka reklamy Joj odštartovať už od januára. Nie je pri tom vylúčené, že sa tak stane hneď v prvých týždňoch nového roka. Joj už začala s promom seriálu, Panelák, ktorý odštartuje pravdepodobne o mesiac neskôr, môže zmeniť vysielací čas.

Joj má okrem Divokých koní hneď od januára nasadiť aj svoju druhú veľkú novinku, celebritnú reality šou Sladký život. Podľa cenníka reklamy by mala dvojica nových projektov vytvoriť večernú dvojičku od pondelka do štvrtku, po desiatej večer by ju mala doplniť akvizičná seriálová novinka Crisis, v Česku známa pod názvom Stav ohrozenia. Čím bude konkurovať Markíza, je zatiaľ otázne. Televízia s najväčšou pravdepodobnosťou využije zásoby relácií Zámena manželiek a Svokra, ktoré jej bez problémov fungovali aj v úvode tohto roka.

Ani RTVS neostane mimo pozornosti. Jednotka začne nový rok 2015 premiérou nového seriálu Tajné životy, ktorý po 1. januári dostane stabilný priestor v nedele o 20:20. V sobotu 3. januára 2015 zas televízia odštartuje nový formát Katky Brychtovej Nečakané stretnutia, ktorý tak nahradí končiacu Poštu pre teba.

Všetky tri televízie sú tak pripravené začať bojovať hneď od januára. Markíza nebude vyčkávať s Búrlivým vínom, sťaží tak štart jojkárskeho seriálu Divoké kone. Joj sa zas pokúsi využiť úspešnú vlnu Markízy s reality žánrom po deviatej večer, líder však môže zakontrovať rovnako reality formátmi. Hneď v prvý deň roka 2015 k tomu Joj predstaví vynovené spravodajstvo s novým názvom, novou grafikou, vysielať ho bude v HD. Markíza prešla kompletne na správy v HD uplynulý víkend.

Čítať viac...
Nahor