Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľký balík pred Milujem Slovensko, láka najmä starších divákov! V piatok aj sobotu na čele Markíza s filmom

Piatková šou Joj láka staršie publikum, napriek neúspechu v komerčnej cieľovke pravidelne v univerzálnej cieľovke vyhráva.

PIATOK: Veľký balík si medzitýždenne polepšil, no pokračuje v nepresvedčivých výkonoch. Piatková šou Joj a Tiposu porástla o pol ratingu, keď si ju posledne malo pozrieť cez 5 % divákov s podielom 15 %. Joj si však dokázala v piatok večer značnejšie polepšiť, a to najmä vďaka výkonu nasledovnej šou Všetko, čo mám rád. Tá od februára vystriedala dosiaľ nasadzované filmy, ktoré televízii v čase po Veľkom balíku prepadávali, a dokázala zabrať, keď si ju v repríze malo pozrieť okolo 5 % divákov s podielom pod 19 %.

Veľký balík prekvapivo v piatok predbehol Jednotku, ktorej padá jej niekdajšia najsilnejšia zábava Milujem Slovensko. Tá ešte vlani v rovnakom čase s reprízami dosahovala aj dvojnásobné výkony, než aký zahrala posledný piatok, keď prekročila 4 ratingy s podielom cez 12 %. V komerčnej cieľovke viedla večer Markíza, komédia 10 pravidel jak sbalit holku mala uhrať 6,5 ratingu s podielom cez 19 %. V celkovom publiku vyhral v piatok večer opäť Veľký balík, ktorý tak láka najmä starších divákov. Vyše polovica jeho publika bola ostatný týždeň mimo komerčnej cieľovky, celkovo si ho malo pozrieť 390-tisíc divákov. Milujem Slovensko ich malo mať cez 300-tisíc a v 12+ šou predbehlo aj neskoršie Všetko, čo mám rád.

Z menších staníc Muž z ocele na Dajto mal prekročiť 7 %, Tučné babenky na Plus zas uhrať rovných 7 %. Spečatené bozkom na Doma prekročilo 5 %, Vtierka Castle na Wau získala vyše 4 %, Myšlienky vraha sa hýbali na 3,5 a pod 5 %.

Kým práve v piatok pred dvomi týždňami naštartovali Oteckovia sériu vysokých výkonov nad ratingovými 10 %, v piatok ju aj ukončili. Denný seriál sa tento piatok vrátil ku svojej tradičnejšej ratingovej deviatke, keď mal v ratingu tesne prekročiť 9 % s vysokým podielom cez 32 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja sa hýbala len okolo 13 %. Televízne noviny dosiahli share okolo 28 %, Noviny mali podliezť 22 %. V celkovom publiku bol rozdiel opäť tesný, TN-ky malo sledovať vyše 525-tisíc divákov, Noviny sa k tejto hranici blížili.

SOBOTA: V sobotný večer viedla Markíza s komédiou, film Dovolenka za trest jej priniesol vyše 7 ratingov s podielom 20,5 %. Nasledovala ju Jednotka so šou Zem spieva, ktorá mala podliezť 6 ratingov pri podieli pod 16 %, Joj bola až trojkou s filmom Ladíme 2 pri ratingu pod päťkou a podielom pod 14 %.

Na menších staniciach bol najvyššie Spojenec na Plus s podielom okolo 6 %, romantika Gréta sa vydáva mala Doma vyniesť menej ako 5 %. Tridsať prípadov majora Zemana sa na Dajto hýbalo okolo 3 %, Kosti na Wau trojku podliezli, Inkognito šlo na 2 %. Opäť vyskočilo až s neskorším dielom a podielom okolo 5 %, o málo vyššie mala byť v tom čase Doma.

Smotánka sa tentokrát dostala pod 23 %, Prázdniny na Joj uhrali 15 %. Televízne noviny šli pod 26 %, celkovo si ich malo pozrieť 530-tisíc divákov a vyhrali tak deň, Noviny sa v komerčnej cieľovke ťahali ku 21,5 %, v celkovom publiku ich malo sledovať cez 515-tisíc divákov. Piatok v 12 – 54 vyhrali Oteckovia, sobotu zas Počasie Markízy. V univerzálnej cieľovke malo za piatok najviac divákov Najlepšie počasie, v sobotu už spomínané TN-ky.

Čítať viac...
Nahor