Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľký balík odštartoval na úrovni Všetko, čo mám rád, Oteckovia ovládli piatok! Joj vystrelila na Troch kráľov

Joj viedla s piatkovým nástupom novej spoločnej šou s Tiposom aj sobotnou komédiou.

PIATOK: Nová šou s Marcelom Forgáčom Veľký balík pri štarte viedla. Novú reláciu, ktorú vyrába Joj v spolupráci s lotériovou spoločnosťou Tipos, malo pri jej prvom vydaní sledovať 7,6 % divákov, podiel šiel na 19,7 %. Ratingovo Veľký balík dokázal v úvode nadviazať na výkony predošlej šou Všetko, čo mám rád, ktorú v piatkovom prime-time nahradil. Šou so Štefanom Skrúcaným a Ondrejom Kandráčom patrí k jedným z veľkých úspechov Joj v minulom roku, nakoľko sa jej s ňou podarilo vyliečiť dlhodobo problematické piatkové večery. Celkovo si štart Veľkého balíka pozrelo vyše 515-tisíc divákov.

Markíza v piatok zmenila program, pôvodne zamýšľané vyvrcholenie hlboko neúspešnej minisérie Zakázaná láska presunula na štvrtok a miesto neho nasadila komédiu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Ani tak sa nedokázala dostať z podpriemeru, prekročiť mala 5 ratingov s podielom pod 15 %. Joj bola najvyššie aj medzi menšími stanicami, film Smrtonosná pasca: Opäť v akcii podliezol na Plus 7 %. Markíza však so svojimi stanicami bola blízko, Doma s filmom Pýcha a predsudok uhrala 6,5 %, Kontraband na Dajto získal podiel 6 %. Vtierka Castle podliezla na Wau 4 %, dvojporcia Myšlienok vraha mala ísť okolo úrovne 3 % a až pod 5 %.

Podvečer na druhý najlepší rating od štartu vyskočili Oteckovia, ktorí zároveň vylepšili najlepší podiel na trhu. Ich výkon sa mal zastaviť na úrovni až 9,4 % a podiel na 30,2 %. Zbierať mohli aj divákov Joj, ktorá s animákom Dobrodružstvá Peabodyho a Shermana prepadla pri výkone cez 12 %. Televízne noviny podliezli 26 %, Noviny na ne stratili okolo pol ratingu s podielom pod 24 %. Stali sa opäť najsledovanejším programom celého dňa s takmer 575-tisíc divákmi, Televízne noviny na ne tentoraz stratili len okolo 10-tisíc divákov. V 12 – 54 už na piedestál vyskočili Oteckovia.

SOBOTA: Joj sa na Troch kráľov podaril netradičný kúsok. Vo sviatočný večer odvysielala českú komédiu Ako básnici čakajú na zázrak, s ktorou dosiahla lepší výkon ako pri jej minuloročnej premiére. Kým vlani v apríli si premiéru českej komédie malo pozrieť vyše 8 % divákov, na Troch kráľov atakovala rating až 10 % s podielom cez 24 %. Joj porazila aj premiéru Markízy Pan: Cesta do Krajiny – Nekrajiny, ktorá mala podliezť 7 ratingov s podielom len vyše 16 %.

Opäť sa darilo Plus, film Útok na Spojené štáty šiel cez 7 %, Tiene minulosti na Dajto uhrali 4 %. Nedarilo sa Doma, ktorej Svätá rodina vyniesla podiel pod 3 %, Komisár Rex na Wau atakoval 1,5 %, Inkognito už narástlo cez 3 %.

Markíza s podvečerným filmom Harry Potter a Kameň mudrcov podliezla podiel 20 %, Joj s premiérou Dračie srdce 4: Bitka o srdce šla pod 17 %. Televízne noviny sa dostali pod 25 %, Noviny pri tesnom ratingovom víťazstve dosiahli podobný podiel na trhu. Dominovali však v celkovom publiku s vyše 665-tisíc divákmi, TN-ky na ne stratili až okolo 100-tisíc divákov. Najsledovanejším programom dňa sa v oboch cieľovkách stalo Najlepšie počasie.

Čítať viac...
Nahor