Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľkú časť bratislavského nábrežia by mala čoskoro ovládať J&T! Spolu s Euroveou

River Park, projekt Panorama City a najnovšie aj Eurovea. To sú tri veľké projekty na nábreží staromestskej strany Dunaja, ktoré by už čoskoro mala ovládať jedna finančná skupina.

Podľa informácií portálu Mediaboom.sk sa schyľuje k dohode odpredaja nákupného centra Eurovea finančnej skupine J&T prostredníctvom jej spoločnosti spoločnosti J&T Real Estate. Tá už má v portfóliu niekoľko významných projektov pričom vďaka Eurovei by finančná skupina ovládala všetky významné komplexy v tesnej blízkosti staromestského nábrežia.

Zmena majiteľa nákupného centra by mohla priniesť výraznejšiu zmenu ponuky obchodov v Eurovei. Podľa našich informácií sa niekoľko predajcov obáva či po zmene majiteľa neprídu o svoje priestory, ktoré využívajú v prenájme.

Súčasťou predaja Eurovey by s určitosťou mal byť aj odpredaj luxusného hotela Sheraton, ktorý je súčasťou komplexu nákupného centra. Práve päťhviezdičkový hotel mala spoločnosť Best Hotel Properties, ktorej J&T je najväčším akcionárom, vo svojom hľadáčiku už v minulom roku, v decembri 2013 sa pri tom do médií dostala informácia, že zamestnancom hotela bola oznámená zmena majiteľa.

Odpredajom Eurovey sa zaoberal ešte minulý mesiac aj časopis Plus 7 dní, ktorý sa obrátil s otázkou aj na finančnú skupinu. Podľa slov hovorkyne spoločnosti J&T Real Estate Kataríny Krajňákovovej spoločnosť hotel ani nákupné centrum nekúpila a kúpu ani neplánuje.

V okolí Eurovey aktuálne J&T stavia v rámci projektu Panorama City dve 35-poschodové veže s celkovým počtom 606 bytov. V tesnej blízkosti areálu sa nachádza aj administratívna budova skupiny Tower 115. Spolu s Euroveou by tak na malom priestore ponúkala aj hotelové služby spoločne s nákupným centrom. Podobne ako v projekte River Park, ktorého súčasťou je päťhviezdičkový hotel Kempinski a taktiež promenáda s obchodmi a taktiež detským ihriskom.

Čítať viac...
Nahor