Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľkonočný program 2018: Premiérové animáky, ocenená Baba z ľadu aj nová vlastná televízna komédia Markízy!

Televízie ostanú aj počas veľkonočných sviatkov verní niektorým stabilným programom, pozrite sa, čo si pripravili.

Veľká noc sa blíži a v programoch televízií to už tradične znamená sviatočnejšie ladenie programu. Kým jeden rok prevláda zotrvanie v tradičnejších štruktúrach a inokedy presný opak, tento rok ponúknu skôr prienik medzi sviatočným a klasickým programom.

Ani v jeden zo sviatočných dní Markíza nevynechá aktuálne najsledovanejší programom v cieľovke 12 – 54 na trhu, Oteckovia. Seriálu tak nedopraje prestávku, naopak, voľné dni využije na prípadné prilákanie ďalších divákov, nakoľko sa počas sviatkov pred televízormi schádza väčšie publikum. Na Veľký piatok bude ale Oteckom predchádzať Shrek 2, Joj zas zreprízuje vlaňajší veľkonočný animák Veľká šestka, uvedie tiež veľkonočné prekvapenie z Doby ľadovej. Večer už  na Markíze budú pauzovať Milenky, miesto nich televízia uvedie premiéru skutočného príbehu V srdci mora. Práve skutočnými príbehmi Markíza už teraz nadväzuje v bežné piatky na Milenky, bude tak držať žáner. Joj už týždeň pred tým, a teda tento piatok, uzavrie druhú sériu Prázdnin. Stredu aj piatok vyrieši filmom, v strede týždňa chce odvysielať reprízovú komédiu Plán hry, na Veľký piatok plánuje premiéru animovaného filmu Dobrý dinosaurus. Momentálne ho už začala aj promovať. Jednotka odvysiela oba časti biblického historického filmu z roku 1999 Ježiš.

Na Bielu sobotu si komerčné televízie taktiež pripravili premiérové filmy. Markíza uvedie svoj veľkonočný premiérový animák Hotel Transylvania 2, Joj zas americký film Muž na pravom mieste s Gerardom Butlerom. Jednotka zas ráta s talianskou dvojdielnou minisériou Salón sestier Fontánových. Podvečer Markíza nasadzuje tradičnú americkú komédiu Svadby podľa Mary, pričom chýbať nebude klasická Smotánka, Joj uvedie kultový animák Hľadá sa Nemo.

Sviatočný rozmer Veľkonočnej nedele v programe televízií príliš zjavný nebude. Televízie zväčša ostávajú verné klasickému programu, Markíza podvečer opäť zreprízuje komediálne seriály Kuchyňa, Horná Dolná aj Susedia, Joj zas ponúkne svoje tradičné trio Nová záhrada, premiérové Na chalupe aj Nové bývanie. Večer budú pokračovať ako V siedmom nebi tak Superstar, rovnako tiež Inšpektor Max na Jednotke. Sviatočná bude hlavná verejnoprávna stanica napríklad podvečer rozprávkou Šialene smutná princezná, či večernou francúzskou komédiou Jeana-Paula Belmonda Veselá Veľká noc.

Ani na Veľkonočný pondelok nebudú na Markíze chýbať jej najúspešnejšie programy. Okrem Oteckov odvysiela aj novú časť Susedov, na ktorých však nadviaže netradičným titulom. Práve vo sviatočný pondelok na Veľkú noc totiž odpremiéruje  slovenskú televíznu komédiu nakrútenú podľa námetu Michaely Čobejovej Pani Dokonalá. Tradícia televíznych filmov u nás postupne upadla, Markíza do projektu finančne vstúpila polovičným podielom. Námet priniesla Čobejová už pred štyrmi rokmi, televízny film sa nakrúcal vlani. V hlavných úlohách okrem Čobejovej hrajú Alexander Bárta, Ady Hajdu, Anna Javorková, Richard Stanke či Peter Šimun. Řežisérom televízneho filmu je Martin Kazimír. Anotácia filmu na konci článku.

Počas dňa sa na Markíze objavia aj klasicky Nevera po slovensky či Pacho, hybský zbojník. Známe snímky vytiahne aj Joj, odvysiela tradičnú českú komédiu Ako utopiť dr. Mráčka alebo koniec vodníkov v Čechách, podvečer uvedie animovaný film Tučniaky z Madagaskaru. Večer plánuje odvysielať špeciálne veľkonočné Inkognito, na ktoré o 22. hodine nadviaže premiérou americkej komédie Macík 2. Jednotka podvečer zaradí rozprávku S čerty nejsou žerty, večer pritom plánuje uviesť aktuálne najúspešnejší český film Baba z ľadu. Z celkovo 15 nominácií na Českého leva premenila snímka 6, okrem iného aj v najdôležitejších kategóriách Najlepšia réžia, scenár, hlavná herečka a herec či Najlepší film. V hlavných úlohách hrajú Zuzana Kronerová či Pavel Nový.

Anotácia filmu Pani Dokonalá
Vo svojich 43 rokoch si Inge Jungová (Michaela Čobejová) myslí, že má všetko. Skvelú kariéru v nadnárodnej firme, priateľov, neomylný úsudok a sebavedomie. Až do chvíle, kým nepríde zrada a Inge v jednej chvíli príde o všetko, čo na svojom živote milovala. Po nečakanej výpovedi stráca prácu, auto aj byt, ale to je len prvá facka osudu, ktorá spustí krutý kolotoč poznania. Dlhoročná šéfka, kritická ku všetkým a všetkému, zvyknutá, že ju všetci poslúchajú a prisluhujú jej, zisťuje, že vlastne nemá žiadnych blízkych priateľov. Jej vzťahy boli vždy založené na obojstrannej výhodnosti. Po tom, ako prichádza o svoj post, prestáva byť zaujímavá aj pre svoje okolie. Situácia, do ktorej sa dostala, nedojíma dokonca ani jej vlastnú matku. Zdá sa, že jediná bytosť, ktorá jej zostala, je korytnačka. Po vyčerpaní všetkých možností sa rozhodne odísť na stredné Slovensko do starého dedičského domu na samote neďaleko malého mestečka, aby tam začala úplne nový život v spojení s prírodou a v konfrontácii s miestnymi ľuďmi. V novom prostredí sa jej dostane láskavej výchovy, ktorá roztápa jej kamenné srdce a tvrdú hlavu. Do jej života navyše vstúpi príťažlivý sused Martin (Alexander Bárta), ktorý už dávnejšie zanechal život grafika v Londýne… 

Foto: FB Sardinka Production

Čítať viac...
Nahor