Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľkonočný pondelok: Nové Vylomeniny s Tribulom prepadli, vpredu Čo ja viem a Falošní poliši! Bodoval hokej

Hlavné televízie boli vo sviatočný pondelňajší večer blízko seba, najslabší výkon dosiahla obnovená legendárna značka Markízy.

Sviatočná sledovanosť
PIATOK: Veľký piatok pre Joj, premiéra Na vine sú hviezdy najvyššie! Farma po ôsmej podpriemerná
SOBOTA:  Veľké filmové premiéry skončili fiaskom: Podfukári 2 zaostali za všetkými reprízami jednotky, Veľká šestka hlboko!
NEDEĽA: Sviatočný večer pomohol stabilným programom, Tvoja tvár aj 1890 rástli!

Vylomeniny v novej podobe neuspeli. Nový moderátor Ján Tribula ani s jeho spravodajskými kolegami Patrikom Švajdom a Viktorom Vinczem nepritiahli dostatok divákov, keď obnovenú šou malo sledovať 7,2 % divákov s podpriemerným podielom 16,3 %. S minimálnym náskokom sa do čela večera dostal štart štvrtej série Čo ja viem na Jednotke, ktorý v komerčnej cieľovke sledovalo 7,5 % divákov s podielom 17 %. V cieľovke 12+ prekročila šou 19 %. Joj ukončila veľkonočný program filmovou premiérou Falošní poliši, ktorá sa dostala len na priemer stanice. Uhrala rating 7,4 %, pričom podiel atakoval 19 %.

Televízie potrápil hokej, keď sú stále divácky atraktívnejšie MS v hokeji do 18 rokov, ktoré sa konajú práve na Slovensku. Víťazný zápas našej reprezentácie s Lotyšskom, ktorý znamenal postup našich do štvrťfinále, sa hýbal podielovo vyše 11 a dvakrát pod 15 %. Posledné dve tretiny boli ratingovo vysoko s hodnotami medzi 6 – 6,5 %.

Markíza v druhej v časti večera odvysielala klasicky Farmu, uhrala 23 %, vo sviatočný pondelok stúpol Kredenc, hýbal sa rovnako okolo 23 %. Z ďalších staníc Vymenené životy tesne prekročili 5 %, Nekonečná láska padla pod 4 %. Posledná loď na Dajto v prime-time získala iba 2,5 a vyše 3 %, neskôr už výkony dvojnásobila, s poslednou časťou blízkou polnoci bola pod osmičkou. Snímka Na vine sú hviezdy úspech z piatka nezopakovala, na Plus prekročila iba 3 %. Prvá séria seriálu Tyran na Wau vyvrcholila s podpriemernými výkonmi nad a pod 1 %.

Markíza po vianočnom období aj na Veľkú noc vytiahla Shreka, prvý film podvečer neuspel s podielom 16,5 %. Joj s reprízovým filmom Paddington mala podliezť 15 %. Televízne noviny šli cez 23 %, Noviny podliezli 24 %, stali sa ratingovo najsledovanejším programom dňa. Joj vyhrala aj pondelňajší prime-time, televízie však boli vo sviatočný večer nízko. Joj ako víťaz atakovala 19 %, Markíza šla pod 18 %.

Čítať viac...
Nahor