Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TVNOW, Story House Pictures

Televízia

Veľkolepý príbeh Sisi či hotela, ktorý navštevoval Hitler s Chaplinom. RTVS nakupovala nové akvizície

RTVS tiež v zahraničí ponúkala vlastné formáty, medzi inými vlaňajší hit Hniezdo s pripravovanou novinkou Priznanie.

Vo francúzskom Cannes sa v dňoch 11. – 13. októbra po dvoch rokoch opäť uskutočnil televízny veľtrh MIPCOM 2021.

Každoročné podujatie sa v roku 2020 kvôli nepriaznivej pandemickej situácii v Cannes neuskutočnilo, no tento rok bolo na podujatí osobne prítomných 4 500 účastníkov z 38 krajín. Aj zástupcovia RTVS v Cannes odprezentovali programy televízie a zaujímali sa o nové programové tituly, už tradične v jednom z výstavných stánkov aj so zástupcami Českej televízie.

Odbor akvizícií televíznej časti RTVS potvrdil nákup viacerých programov.

Divákom verejnoprávna televízia ponúkne veľkolepý šesťdielny historický seriál Sisi, ktorý je koprodukciou nemeckých spoločností Story House Pictures, Satel Film a Beta Film. „Seriál ponúka nový, svieži a pravdivý pohľad na život rakúskej cisárovnej Alžbety v novom modernom spracovaní,“ uvádza televízia.

Ďalšou akvizíciou je dvojdielna miniséria Hotel Európa, ktorá prináša historický príbeh hotela, navštevovaného v medzivojnovom období množstvom prominentných aj kontroverzných hostí. Boli medzi nimi napríklad Charlie Chaplin, Greta Garbo, Marlene Dietrich, ale aj Adolf Hitler.

RTVS potvrdila aj nákup šesťdielnej nemeckej minisérie od spoločnosti Red Arrow Die Inselärztin/Island Doctor, ktorá divákov zavedie do nádherného prostredia ostrova Maurícius, na ktorom si bude mladá doktorka Filipa Wagnerová zakladať svoj nový život.

Pokračovania sa tiež dočká seriál Ordinácia s výhľadom na more či úspešný francúzsky cyklus Vraždy v…, ktorý divákov pri riešení napínavých kriminálnych prípadov opäť zavedie na nové zaujímavé miesta, ako sú napríklad Biarritz, Toulouse, Angoulême, či Frioulské ostrovy.

Z produkcie BBC televízia zacielila na náročnejšieho diváka Dvojky s premiérovým šesťdielnym seriálom s názvom US, ktorý vznikol na základe knižného bestselleru Davida Nichollsa, vydaného aj na Slovensku pod názvom My.

Pri akvizíciách RTVS nezabudla ani na fanúšikov dokumentov a hudby.

Diváci sa môžu tešiť na veľkolepé seriály z produkcie BBC ako pokračovanie prírodopisného seriálu Spy in the Wild, sériu Perfect Planet, nové časti dokumentárneho seriálu Treasures Decoded (Tajomstvá pokladov) či kvalitné dokumenty z produkcie rakúskej ORF.

Detskí diváci sa opäť stretnú s Andym, tentoraz pri dobrodružstvách pod vodou v sérii Andy´s Aquatic Adventures. Milovníci hudby si prídu na svoje pri hudobných dokumentoch a koncertoch ako Spice Girls k 25. výročiu vydania prvého albumu, Depeche Mode, Chris Rea a ďalších.

RTVS na trhu odprezentovala a predstavila pôvodnú seriálovú tvorbu.

V spoločnom stánku s RTVS ponúkala napríklad vlaňajší seriálový hit Hniezdo aj nový pôvodný seriál Priznanie, ktorý RTVS uvedie začiatkom roka 2022.  Z animovanej tvorby RTVS v Cannes predstavila príbehy Mimi a Líza, Websterovci, Drobci či Tresky plesky.

Najväčší záujem je už tradične o hrané vianočné rozprávky RTVS. Záujem prejavili vysielatelia v Latinskej Amerike, Pobaltské krajiny, ale aj Nemecko či Španielsko.

Zdroj: TS RTVS

Čítať viac...
Nahor